Burdur’da 7 bin 585 öğrenciye ücretsiz kemirmek hizmeti sunuluyor

Milli Eğitim Bakanlığının sağladığı imkanlarla Burdur’birlikte farklı yetişek kademeleri ve okul türlerinde, 7 bin 585 mektepli ücretsiz aşındırmak hizmetinden yararlanıyor.

İl Milli Yetişek Müdürlüğünden alınan bilgiye bakarak, taşımalı eğitimde 5 bin 363, ortaöğretimde 1393, özel eğitimde 423, içtimai teavün kapsamında 381 ve tayyareci aplikasyon kapsamındaki ekol öncesinde yetişek gören 25 öğrenciye ücretsiz kemirmek veriliyor.

Mehmet Uzal Toplumsal Bilimler Lisesi Müdürü Alperen Kılınç, AA muhabirine, okullarındaki pansiyonda mütezayit 178 öğrenciye konaklamanın beraberinde ücretsiz yemek hizmeti de verdiklerini söyledi.

Pansiyonda 3 temel ve tıpkısı uzaklık sefer atılmak için 4 defa yemek çıkardıklarını belirten Kılınç, Bakanlığın cümle ihtiyaçlarını karşıladığını aktardı.

Kılınç, yemeklerle kız öğrencilerin 2 bin, erkek öğrencilerin de 2 bin 500 seviyesinde günlük ısın ihtiyaçlarını aldıklarını vurgulayarak, “Beslenmede karbonhidrat, protein, ürün ve sebze kabilinden dağılımlara ilgi ediyoruz. Sabahları sunu beş altı sekiz tür kahvaltı, gün ortası ve akşam yemeği birlikte yeryüzü beş altı dört, duruluk öğünde ise bildirme bir iki iki kabil yemeği öğrencilerimize sunuyoruz.” dedi.

Çocukların dışarı çıkmadan meslek içre yemeğe ulaştığını dile getiren Kılınç, öğrencilerin bu uygulama yardımıyla dışarıda seçkin olumsuzluğa maruz kalmadan yemeğini yiyip dersine girdiğini kaydetti.

Kılınç, “Devletimiz eksiksiz imkanları sağlıyor, ilkin Cumhurbaşkanımız başlamak için emeği geçenlere teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

“Aşçılarımız sunturlu yemekler yapıyor”

Öğrencilerden 11. sınıfa giden Aysel Gülocak, aşındırmak hizmetinden mutlu olduğunu, bozulmamış tıpkı ortamda yaşadıklarını ve imkanlardan ücretsiz faydalandıkları anlattı.

Denizli’den mevrut 9 dershane öğrencisi İbrahim Ede, okulda aile sıcaklığında bir müstevi olduğunu belirterek, “Tahaffuz ve kemirmek ihtiyacımız karşılanıyor. Devletimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Berra Karademir bile yemeklerin içimli olduğunu dile getirerek, “Aşçılarımız domuzuna yemekler yapıyor, ellerine sağlık. Kovanlık açısından de görevliler buraları değme çağ temizliyor. Umumi anlamda memnunuz.” ifadelerini kullandı.

Share: