Bodrum’da Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı kutlandı

Bodrum’da Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı kutlandı

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haset nedeniyle merasim düzenlendi.

Bodrum Belediye Meydanı’ndaki törene ilk olarak Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasının ardından gocunmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Merasim, askerlerin korku atışı ile sona muazzez çelenk sunu töreninin peşi sıra izlence Herodot Hars Merkezi’nde bitmeme etti. Hars merkezindeki izlence, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, şüheda ve 6 Şubat’taki depremde yaşamını yitiren vatandaşlar üzere ihtiram duruşu, ardından İstiklal Marşı ile başladı. İsmail Işıklı Layemut isimli öğrencinin okuduğu Kuran Tilaveti sonrası İmam Hatip Lisesi’nin müdürü Yusuf Özden, günün medlul ve önemini tamlayan konuşmayı yaptı.

Bodrum İlçe Milli Terbiye Müdürlüğü aracılığıyla planlı ’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Yâd Günü’ temalı kılık, koşuk ve tahrir yarışmalarında dereceye giren ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerine ödülleri verildi.

Emir Kutay Erkan ünlü öğrencinin ‘Çanakkale Geçilmez’ şiirini okuması ile bitmeme eden programda ‘Ruhumuzda Var’ ünlü slayt izlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Ihtifal Günü programı, Martir Türkmen Tekin Anadolu İmam Dil Cambazı Lisesi vasıtasıyla hazırlanan ‘Çanakkale’ oyununun sahnelenmesi ile serencam buldu.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Ihtifal Günü programına; Muğla Ilbay Yardımcısı Uğur Solgun, Bodrum Şehremini Ahmet Aras, Bodrum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Miğfer Yamalı, Adalet Komisyonu Başkanı Açık Deniz Belletici, Garnizon Komutanı Personel Miralay Ertan Benli, Gaziler Derneği Komutan Yardımcısı Kemal Berber ve gaziler, ofis amirleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, martir aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: