Bingöl spor haberi | Koçarlı’da spor yapmayan canlı kalmayacak

Koçarlı Belediye spor bünyesinde açılan kurslar rabıt görürken, Koçarlı Belediyesi öncülüğünde, Ahali Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü desteğiyle başlatılan proje ile Koçarlı’de spor yapmayan zinde kalmayacak.

Koçarlı’da diri çocukların spora yönlendirilmesi üzere başlatılan projede 7-17 gözyaşı arası çocuklara, badmintondan basketbola, voleyboldan, ayak topu, tenis, güreş, judo ve atletizme kadar açılan kurslarda aç antrenör vasıtasıyla spor eğitimi verilmeye başlandı.

Şuana kadar tahminî 800 öğrenci ortaklık gösterdiği spor branşlarında sporcular Koçarlı Vali Şenol Açık Deniz Vabeste Spor Salonunda çalışmalara devam ediyor. Pespaye yaşta spora yönlendirilen çoluk çocuk çalışmalarda liyakatli görüldüğü takdirde spor branşlarının madun bina takımlarına kazandırılarak geleceğin sporcuları yetiştirilmiş olacak.

Koçarlı Belediye Reisi Nedim Kaplan, Koçarlı Belediyesi ve Belediyespor yöneticileri öncülüğünde Ahali Yetişek Merkezi Müdürlüğü, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü desteğiyle başlatılan proje ile bahtiyar ve mıhlı tıpkısı soy sop yetişmesine katkı hatırlamak üzere çalıştıklarını ifade etti.

Sağlıklı bire bir gelecek amacıyla sporun önemine değinen Başkan Kaplan, “Geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimizin, daha iyicene yarınlara hazırlanabilmesi yerine sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yapıyoruz. Belediyespor kulübümüz ve yönetimi bu konudaki sunma hayat dolu birimlerimizden biri. İlk kendisine Badminton, basketbol, uçan top, ayak topu, alan topu, güreş, judo ve atletizm atılmak için 8 ayrı branşta yaklaşık 800 öğrenci ile çalışmalarını ağır sıklet şekilde devam ettiren Belediyespor, El Topu, Masa Topu, Yüzme, Jimnastik, Boks, Korfbol, Mağaza Futbolu, Bocce ve Dart branşlarıyla de güdük zamanda faaliyete geçecek” dedi.

Çocuklarını yaz tatillerinde spora teşvik eden esas ve babalara teşekkür fail Koçarlı Belediye Reisi Nedim Kaplan, “Gençlerimizin sporla bağırsak içe olmasını istiyoruz. Kurslarda antrparantez yeteneği olan çocuklarımız belirlenecek ve değme kol üzere ayrı ayrı Belediyespor Kulübü bünyesinde oluşturulacak madun bina takımlarında spora bitmeme etmeleri ve geleceğin sporcuları yetişmesi üzere çalışmalar yapılacak. Çocuklarımız hem spor yapıp mıhlı kalacaklar, hem da yaz tatillerini elan pir geçirecekler. Amacımız dokunabildiğimiz büyüklüğünde gence dokunarak spora yönlendirmek. Bu sayede dahi gençlerimiz yara alışkanlıklardan uzaklaştırmış olacağız. İnşallah başlatmış olduğumuz bu projeyle spor yapmayan çocuğumuz kalmayacak. Yemeden Içmeden ilçe merkezimizden değil kırsal mahallelerimizde zinde çocuklarımızı da kurslarımızda kaldırmak istiyoruz. Öğrencilerimiz kâfi ki spor yapsın biz şehremaneti namına dil ile ulaşım desteği da sağlamaya hazırız. Çocuklarını kurslara gönderen ailelerimize teşekkürname ediyorum ve cümle ailelere çocuklarını istedikleri spor branşlarına yazdırmaları üzerine üstelik çağrıda yatmak istiyorum” diye konuştu.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, ilçeye kazandırılacak olan spor yatırımlarından bile bahsederek, “Cahillik ve Spor Bakanlığı marifetiyle yapılacak olan bağlı nısıf olimpik yüzme havuzu, bilgisizlik merkezi ve sadık spor salonu ile Halı Sahalar, Basketbol sahası, Uçan Top sahası yapımı ve kasaba düzenlemeleri üzere bu sene içerisinde ihaleleri yapılıp belediyemiz tarafından gençlerimize ve vatandaşlarımıza kazandırılacaktır” dedi.

Koçarlı’nın 1977 yılından kalma tıpkısı sınırlı spor salonuna cemaat olduğunun altını çizen Başkan Kaplan, “İlçemiz 1980’den bu yana ağır anlamda hiç tıpkı spor yatırımı almamış durumdadır. Bugün geldiğimiz noktada Bilgisizlik ve Spor Bakanlığımızın ilçemizdeki yatırımlarından bahsediyoruz. İlçemiz ilk kez halı sahayla tanışmasının yanı sıra futbol sahamızın UEFA standartlarında düzenlemesi üstelik yapıldı. Bu ayak topu sahasının birlikte yürüyüş yolu da yapıldı. Uygun zemini biz hazırladık. Buraya ayrıca reviş yolunun dışında belediye namına seçkin yaş grubunun da spor yapması üzere zaruri spor aletlerini da koyduk. Üste çoğu ilçede sıfır alan topu kortuyla dahi Koçarlı’mızı tanıştırdık” diyerek konuştu.

Yarı olimpik yüzme havuzla ait birlikte çalışmaların bitmeme ettiğini belirten Başbuğ Kaplan, “Yılın ikinci yarısında bu çalışmalarla ilişkin birlikte ihaleler yapılarak rastgele gözyaşı grubuna seslenme edecek şekilde yüzme havuzu bile Bakanlığımız yoluyla ilçemize kazandıracağız. Ilişkin spor salonunu dahi 2023 yılına semirtmek üzere üstelik aynı mücahede içerisindeyiz. Tığ bilcümle kamusal ve şehremaneti yatırımları noktasında Cumhuriyetin 100. Yılında sorunsuz tıpkı Koçarlı’yı halkımıza ödül ika hedefindeyiz” diyerek konuştu.

Kaplan antrparantez, “Koçarlı’mızda yıpranmamış yatırımların hayata geçmesi amacıyla dünden bu güne desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Toyluk ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na, Milletvekillerimize, Görgülü Valimize, ilçemize derece katacak yıpranmamış projeler için teşekkür ediyorum” dedi. – AYDIN

Share: