Bilecik Belediyesi Aritmetik Müzesi’ne Yoğun İlgi

Bu yıl binlerce öğrencinin hesap dersini severek ve dokunarak öğrenme imkanı bulduğu Matematik Müzesi’nde terbiye faaliyetleri bitmeme ediyor.

‘Matematiğe Dokunmayan Kalmasın’ sloganıyla öğrencilerin ağırlandığı Aritmetik Müzesi’nde ziyaretçiler, matematiği muhtelif materyallerle dokunarak ve istekle öğrenme imkanı buluyor.

Belediye Başkan Vekili Melek Cıda Subaşı’nın andıran ilgisi ve takibiyle sürdürülen terbiye çalışmasında ehlihibre eğitmenler, öğrencilere birçok konuda bilgiler sunuyor.

4 HAFTADA BİN 300 LİSE ÖĞRENCİSİ MATEMATİK MÜZESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Bilecik Belediyesi ve İl Milli Yetişek Müdürlüğü teşrikimesai ile Matematik Müzesi’nde 4 haftada 9 değişik liseden (lise 1 ve lise 2) sınıf öğrencileri ağırlanırken, müzeyi görüşme fail mektepli sayısı toplamda bin 300’e ulaştı.

15 Orak Ayı Şüheda Anadolu Lisesi, Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bilecik Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi, Bilecik Şeyh Edebali Küçük Asya İmam Dil Cambazı Lisesi, Ertuğrulgazi Rum Lisesi, Hayme Asıl Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi, İbni-i Sina Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi, Yâren Aslan Öztürk Haber Lisesi ve Çetin Doğruca Mesleki ve Maharet Rum Lisesi öğrencilerinin müzeyi ziyaretinde ulaşım, Bilecik Belediyesi araçlarıyla ücretsiz yerine karşılandı.

Share: