Bilecik Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Delimsirek karşı hazırlanan iddianame kabul edildi

Alacak iddialarına ilişik anket dolayısıyla İçişleri Bakanlığınca Bilecik Şehremaneti Başkanlığı görevinden arızi namına uzaklaştırılan ve CHP’den ihraç edilen Eli Açık Şahin ve mevkuf eski Kayı YEMEK Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk E. karşı hazırlanan iddianame, mahkemece akseptans edildi.

Bilecik Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hazırlanarak Bilecik Dokunaklı Ukubet Mahkemesine sunulan iddianame, murafaa marifetiyle değerlendirildi.

Mahkeme, görevinden eğreti adına uzaklaştırılan Mecnunca ve vakfedilmiş kâin dönemin Kayı KAZANÇ Umumi Heyet Başkanı Selçuk E’nin, “Rüşvet almak” suçundan 4 yıldan 12 yıla kadar hapishane cezası istemiyle hazırlanan iddianameyi kabul etti.

İddianamede, nahoş Selçuk E’nin, kaba Semih Delice’in bilgisi ve iradesi dışında eylemlerde bulunmasının olabilir olmadığı vurgulandı.

İddianamede, algı olayıyla ilgili somut kendisine, “Telefon inceleme tutanağı ile sabit olduğu için 30/12/2021 haset saat 15.18’de sakil Selçuk E’nin sızlanan H.D’yi arayarak resmi olarak tespit edilen tutarın 42 milyon liraya (AVM satışı üzere belirlenen değer) çekildiği, 1 milyon TL’yi doğrudan alacakları ve anlaştıkları alacaklarından birlikte 500 bin TL’yi sildikleri şeklinde görüşme gerçekleştirdikleri esnada esasen asayiş kamera kayıtları ile sabit olduğu amacıyla başka çirkin Eli Açık Delicesine’in, Selçuk E’nin odasında olduğu tutanaklarla sabittir. Bu üstelik barışma gerçekleştiğinde herhangi bir iki şüphelinin aynı ortamda katılma iradesi içerisinde debi ettikleri ve TCK 252/3 hükmü gereği üzerlerine atılmış suçun sübut bulduğunun kanıtı niteliğindedir.” ifadelerine düz verildi.

İddianamede, şunlar kaydedildi:

“Ibret Semih Atmaca ve paydaşlık iradesi içerisinde alay malay cereyan ettiği bed Selçuk E’nin, müştekilerin yüklenicisi ve gizil alıcısı oldukları Bilecik merkezde mevcut AVM inşaatı projesinin eş bedelinin belirlenmesi hususunda anlaşmaları karşılığında 200 bin Amerikalı doları efektif ve 130 bin Amerikan doları bedelci senet tutarında vergi arzulamak ve bu rüşvetin verilmesi konusunda varılan konvansiyon sonrası 19/01/2022 tarihinde rüşvete konu paranın teslimi sonrası yakalanması vasıtasıyla üzerlerine atılı TCK’nın 252/2. maddesinde düzenlenen vergi kabul etme suçunu işledikleri anlaşılmakla, şüphelilerin mahkemenizce yargılamalarının yapılarak eylemlerine uyan sevk maddeleri mucibince cezalandırılmalarına değişmeyen verilmesi kamu yerine sav ve talep olunur.”

Algı iddialarına ilişkin anket

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı YEMEK Yönetim Kurulu Başkanı olan Selçuk E’nin, bina onay bedeli ve iş takibi için başvuranlardan alacak istediği iddiaları konusunda 19 Ocak’ta, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş Şubesi ekiplerince işler düzenlenmişti. Gözaltına alınan Selçuk E. tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında, 25 Şubat’ta İçişleri Bakanlığınca görevden arızi kendisine uzaklaştırılan Atmaca ise CHP Erdemli Sıkı Kurulunca 14 Haziran’birlikte partiden ihraç edilmişti.

Share: