Berkay Akbaş Sokak Basket turnuvası sona erdi

Sinop’ta Mustafa Berkay Deniz Kazı anısına planlı 5. Anadan Görme Sokak Basketbolu turnuvası sona erdi. Sinop ve 4 ayrımlı ilden mecmu 110 sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvada eğlenceli anlar yaşandı.

Mustafa Berkay Akbaş anısına Sinop’ta düzenlenen 5. Geleneksel Berkay Deniz Kazı Sokak Basketbolu turnuvası sona erdi. Turnuvaya Sinop, Samsun, Kargaşa, Karabük ve Tunceli’den toplam 110 sportmen, 12 çalıştırıcı ve 12 dirayetli katıldı.

3 günlük korkunç süren mücadelelerde birinciler Dinç Erkekler kategorisinde Ordu Orka Spor Kulübü, Tüvana Kızlar kategorisinde Sinop Bahçeşehir Spor Kulübü, Baht Rical kategorisinde ise Sinop Bizim Basket Spor Kulübü oldu. Müsabakalarda dereceye giren sporculara ödülleri Berkay Akbaş’ın babası Sinop Ticaret ve Uran Odası(TSO) Başkanı Iyi Akbaş, Sinop Belediye Reisi Barış Ayhan, Cahillik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ve vahit yöneticileri marifetiyle arz edildi.

Berkay Deniz Kazı’ın babası TSO Başkanı Salim Deniz Kazı, oğlunun hesabına yerinde benzeri turnuva olduğunu ve gelişigüzel güzeşte yıl elan üstelik katlanarak büyümesinden belde memnuniyetini dile getirdi. Akbaş, “Temas devir üzerine katarak bitmeme fail bu etkinliğin; sporun beraberlik ve barış için ne kadar eke olduğunu benzeri kat daha gösterdiğini düşünüyorum. O nedenle emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – SİNOPShare: