Başkent’te direnç duvarı çöktü, 2 apartman boşaltma edildi

Başkent’te irtifak duvarı çöktü, 2 apartman tahliye edildi

ANKARA – Ankara’nın Mamak ilçesinde yapım kazısı yapılan tıpkı arazinin bitişiğindeki metanet duvarı çöktü. Ekiplerin yaptığı incelemenin arkası sıra 2 apartmanda mevcut 34 kat tedarik amaçlı boşaltıldı.

Ankara’nın Mamak ilçesi Fahri Korutürk Mahallesi 881 Sokak’ta ruz saatlerinde yapım için esas kazma çalışmaları yapılan alanın bitişiğindeki binaların saat 19.30 sıralarında sallanması üzerine, apartman sakinleri panikle dışarı artık. Binanın anne kısmında pinpon olduğunu gören vatandaşların ihbarı üzerine adrese polis, keyif, itfaiye, AFAD ve belediye ekipleri irsal edildi. Görüngü durumunda inceleme işleyen ekiplerce 2 Apartman da kâin 34 daire tedbir amaçlı boşaltma edildi.

“İlla birilerinin ölmesi mi lazım elan titiz kalkmak üzere”

Boşaltılan apartmanın sakini yaşanan olaya ilişik, “Ego boşaltılan apartmanda oturuyorum nısfınnehar saatlerinde kazı yapılırken oğlum ‘baba familya sallanıyor’ dedi. Bu çalışmalar yapılırken insanların daha titiz olması gerekir hele birilerinin ölmesi mi geçişsiz daha tetik girmek amacıyla. Daha yıpranmamış yer sarsıntısı yaşadık binlerce herif öldü ama hiç kimsenin umurunda değil belli. Belediyenin bu inşaat yapılırken başında durup denetlemesi gerekiyor. Boşalan yer ve kayanın yeri hangi olacak diyerek düşünüyoruz burada çocuklarımız oyun oynuyor onlar amacıyla endişeliyiz” dedi.

Emniyet ve uray ekipleri, boşaltılan binaların etrafında ilaç gayeli misil tutmayı sürdürüyor.

Share: