Aydın’daki FETÖ operasyonunda 7 durdurma

Fethiye Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Şubesi Fethiye Grup Amirliği ekipleri, Görgülü İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaşım Şubesi, Didim ve Söke İlçe Güvenlik Müdürlüğü ile Didim Kenar Güvenlik Komutanlığı çalışma sonucunda FETÖ/PDY üyesi olmaktan iş yapılan ve gayrikanuni yollardan kaçmaya çalışan 8 şüpheliden 7’si tutuklanırken benzeri dalavereli adli taharri şartı ile serbest bırakıldı.

Bilindiği üzere Muğla ve Entelektüel İl Itimat KOM Ofis Müdürlükleri ile Söke ve Didim İlçe Güven Müdürlüğü KOM takım amirliği ile Didim Kıyı Düzenlilik Komutanlığı’nın çalışmaları sonucunda Didim limanı güneyinden bilinmeyen aynı fiber mıntıka içerisinde benzeri yavru, 8 FETÖ/PDY üyesi ile ayrımsız aranjör yakalanmıştı.

Yakalananlar içerisinde biri çocuk, 8’i FETÖ/PDY üyeliğinden ihraç polis güçleri memuru ve komiser almak için A.K (35), A.D (52), F.S (37), B.S (34) Z.S.S (10) S.D (42), M.B.C (34), İ.O (39), M.H.T (52) ile bunlara arkalama eden 5 adet kapkaç, plaçka ve hırsızlık kabilinden yanlışlık kaydı kâin A.H.Ç.(38) gözaltına alınmıştı. Aranjör olduğu tespit edilen A.H.Ç göçmen kaçakçılığı suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Operasyonda yakalanan 10 yaşındaki yavru hariç göz altına alınanlar Didim Adliyesine irsal edildi. 8 şüpheliden A. K., A. A., B. S., S.D., M.B.C., İ. O. ve M. H. T. isimli şahıslar FETÖ/PDY Terör örgütüne üye olma suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, F.S ise adli kontrol şartı ile erkin bırakıldı. – AYDIN

Share: