Ankara Yolu’nda iki güreşçi köprüsü sil yeniden yenilendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, eskimemiş sefer-güreşçi köprüsü ve dudak imalatlarının beraberinde kâin köprüleri restorasyon çalışmalarına bitmeme ediyor. Çalışmalar doğrultusunda Kestel ilçesi Serme Mahallesi sınırlarında Ankara Yolu’nun altından geçen Güney Kanalı üzerindeki 2 ayrı güreşçi köprüsü sil yeniden yenilendi.

Bursa’da erişim sorununa doğru analizör sunmak amacıyla çalışmalarını geceli gündüzlü sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ihtiyacı karşılamakta zorlanan sakat köprüleri dahi yenilemeye bitmeme ediyor. Yıldırım’ın Samanlı Mahallesi’nde kestirmece 40 yıl önceki yaptırılan ve bundan sonra bölgedeki trafik yükünü karşılayamayan Deliçay Deresi ve Güney Kanalı üzerindeki iki köprüyü yaklaşık 3 kamer önceki yenileyip hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, demin de Güney Kanalı’nın Ankara Yolu intikal köprülerini yeniledi. Kestel ilçesi Serme Mahallesi sınırlarında Ankara Yolu’nun altından geçen Cenup Kanalı üzerindeki 2 ayrı köprü, sil baştan yenilendi. Çalışmalar çerçevesinde 160 fore aldatılma ve 77 kiriş imalatı ile 12 bin metreküp kazı dolgu ve 6 bin metreküp beton istila yapıldı. Köprülerin tamamlanmasının peşi sıra, yaklaşık 1000 titrem asfalt kaplama ile Ankara yolu üzerindeki say nihayete duayen oldu.

Sorunsuz muvasala

Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Lüle Taşı, sorunsuz erişim hedefiyle tıpkısı taraftan Bursa’ya eskimemiş posta, köprü ve kavşaklar kazandırırken sair taraftan kâin el ve köprüleri sağlıklaştırma çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Ankara Yolu’nun kentin en balaban aksı olduğunu dile getiren Komutan Patal, “Kestel ilçemiz sınırlarındaki Serme köprülerinin yenilenmesi üstelik önemliydi. Misil güzergahının altından güzeşte Güney kanalı üzerindeki köprüler kazançlı ömrünü tamamlamıştı. Mücahede doğrultusunda seçme iki köprüyü bile yeniledik. Icraat boyunca trafik akışını tıpkı nebze bile olsa aksatmış olabiliriz. Ancak yenilenen köprülerimizle daha detaylı yıllar rastgele çalışmaya ihtiyaç duyulmayacak” dedi. – BURSA

Share: