Akşener, Erdoğan’a Karşılık Verdi: “Mademki Suluyla Kuruyla İşin Olanaksız, Mademki Bu Konuda Çokça Hassassın; O Zaman Fasıl Şovlarını Bırak, Süleyman Soylu’dan…

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; “İktidarımızda hangi iz ne ark uyuşturucuya kayran namevcut” sözlerine, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Selim Tümen’nin 2016’ya büyüklüğünde uyuşturucuyla savaş etmediğini ego değil, senin bakanın söyledi. Mademki suluyla kuruyla işin olmaz, mademki bu konuda haddinden fazla hassassın; o devir kürsü şovlarını bırak, Süleyman Soylu’dan bu sözlerin hesabını sor” yanıtını verdi.

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın; “İktidarımızda hangi karışık hangi cılız uyuşturucuya vadi yok” sözlerine aksülamel gösterdi. Akşener, Erdoğan’ın açıklamasının yer aldığı haberi toplumsal iletişim araçları hesabında paylaştı ve şu açıklamayı yaptı:

“Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Doğru Öğür’nin 2016’ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmediğini ben değil, senin bakanın söyledi. Mademki suluyla kuruyla işin gayrimümkün, madem bu konuda çokça hassassın; o ahit göz şovlarını bırak, Süleyman Soylu’dan bu sözlerin hesabını sor.”

Erdoğan, zaman Kocaeli’de; “Hanımefendi ilk şurası bileceksin. bir defa bizim iktidarımızda ne yapışkan ne cılız, uyuşturucuya kayran yoktur. Sen Tayyip Erdoğan’ın suluyla, kuruyla alakası olup olmadığını bol bilirsin” demişti.

Share: