Ahlat’ta kadına yönelik acul savaşım toplantısı düzenlendi

Bitlis’in Yabani Armut Kaymakamlığı başkanlığında ‘Kadına Yönelik Acul Savaş Eş Güdüm, İzleme ve Değerlendirme’ toplantısı yapıldı.

Toplantıda Güvenlik Müdürlüğü ve Adilcevaz Toplumsal Bakım Merkezi Müdürlüğünde işyar personeller marifetiyle bilgilendirmeler yapıldı. Sülale içi ve kadına müteveccih şiddete sebep olan iktisadi, sosyal, ruhsal, kültürel kabilinden risk artırıcı faktörlerin kaza bazında değerlendirmesi, bahis konusu risk artırıcı faktörlere alın mücadelede alınacak önlemler değerlendirildi. Kadın Müstacel Bindi (KADES) uygulamasının yaygınlaştırılması için bilinçlendirme faaliyetleri ile eş içi kadına müteveccih şiddetli mücadelede bereketli uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması üzere planlanan bilgilendirmelerin sahadaki çalışmalarıyla ilgilendiren değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıya Adilcevaz Kaymakamı Yabani Armut Kaymakam Vekili İsmail Demir, Çakal Armudu Belediye Başkanı A. Seçkin Sürücü, Çakal Armudu Meslek Yüksekokulu Müdürü Harun Kerim, Güvenlik Müdür Vekili Talet Afşar, bilge Tuğba Yılmayan, Açıkgöz Komutanı Binbaşı Ömer Kartaler ve ilgilendiren gelgel amirleri katıldı. – BİTLİS

Share: