43 personele mahiye ve uyartı cezası

43 personele mahiye ve uyarı cezası

MUĞLA – Muğla Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı gecesi hastaneye otama amacıyla mevrut Uzman Çavuş Mehabetli Aladağlı’nın zedelenmek edilmesi ile ilgili namına Keyif Bakanlığı Denetleme Kurulu eliyle yapılan sormaca tamamlandı.

Esenlik Bakanlığı Teftiş Kurulu vasıtasıyla 14 Mart gecesi ivedili serviste dideban olan ve FETÖ/PDY iltisaklısı olduğu iddiası ile memuriyetten uzaklaştırılan Dr. Tahir Tarımer karşı idari açıdan yapılacak bir iş bulunmadığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı Denetleme Kurulu tarafından hazırlanan soruşturma böylecene, hastanede memur hekim, abla, apotr personel ve sürekli iştirakçi kadrosunda meydan düz 43 yaşama karşı aylıktan kesme, yevmiye akçakesme, muaheze, mukayyet uyarı cezaları verildi.

Denetleme Kurulu raporunda, 12 sevimli için 8’bile 1 oranında aylıktan kesme cezası, daima işçi kadrosunda saha düz 7 güç karşı 6 gündelik cezası kesilmesine, mağdur Uzman Çavuş Mürtefi Aladağlı’nın fotoğraflı kimlik bilgilerini sayrılarevi otomasyon sisteminde paylaşan aynı kişiye 1 yıl müddet ile evre ilerlemesinin durdurulmasına, 8 ehlihibre ve asistan hekim hakkında takbih cezası, Prof. Dr. Vedat Semai Sert hakkında ise Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ile hususi geçim imzaladığı üzere Il eliyle ön tetkik yapılmasının uygun olacağı anlatım edildi. Teftiş Heyeti raporunda 15 kişiye dahi uyartı cezası verildi.

Share: