Zolan çifti kadınlarla buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin anadan görme namına düzenlediği Ambulans Yaz Kampı’nda kadınlarla buluşan Başbuğ Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi yerine kadınlar üzere kül imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayarak, “Avrat söylemek, başarı demektir” dedi.

Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Site Konseyi’nin anadan görme olarak düzenlediği Ambulans Yaz Kampı’nda kadınlarla buluştu. Cankurtaran Mesireliği’nde planlı programa Başbuğ Zolan ve eşi Berrin Zolan’ın birlikte Şehir Konseyi Başkanı Ali Kırmacı, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Dikkat ile Karı Meclisi üyeleri, Benim Mahallem projesi çerçevesinde Muratdede, İlbade ve Gültepe Mahallesi’nde zinde kadınlar katıldı. Karı Meclisi namına kendilerine temas şartta destek veren Başkanı Osman Zolan ile bu özel günde kendilerini bekâr bırakmayan Berrin Zolan’a teşekkürname eden Avrat Meclisi Başkanı Ilgi, Kadın Meclisi namına yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Berrin Zolan ise, kendilerine gösterilen ısıdam istikbal ve ilgiden çevre çokça bahtiyar olduğunu rapor ederek kamu katılımcılara teşekkür etti.

“Sizler çok değerlisiniz”

Başbuğ Osman Zolan, buluşmadan yağlık büyük tıpkısı bahtiyarlık duyduğunu belirterek, Eş Meclisi’nin yaptığı proje ve çalışmalarla kadınların birçok konuda donanımlarının artmasına ve temas muadele içerisinde çalıştıklarına tanık olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi adına vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaya devam ettiklerini rapor fail Başbuğ Zolan, “Şehrimizi elan ileriye ve bereketli noktaya yollamak için beraberlik ile çalışıyoruz. Bugüne büyüklüğünde olduğu kabilinden daha çok bile birlikte çalışacağız. Sizler çok değerlisiniz. Avrat gelmek muvaffakiyet demektir. Kadının olmadığı yerde ayvaz biricik kanatlı kuş gibidir” dedi.

Ambulans Yaz Kampı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Site Konseyi, Benim Mahallem Projesi çerçevesinde 2017 yılından beri yavru, zinde ve kadınlar için Cankurtaran Yaz Kampı düzenliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, AFAD ve birçok kamu, alım ve kuruluşlardan gelen uzmanların verdiği bilgilendirme eğitimlerinin yanı sıra kardeşçe ve muhtelif etkinliklerin gerçekleştiği Cankurtaran Yaz Kampı’na katılan Denizlililer doğada dörtköşe tıpkı çağ geçirmenin tadını yaşıyor. – DENİZLİ

Share: