Zayi hemşireyi kontrol çalışmaları 53’üncü gününde

Siirt’in Pervari ilçesinde 53 dolaşma geçmiş Müküs Çayı’na sakıt arkadaşını yetirmek isterken akıntıya kapılarak kaybolan hemşire Eyüp Güneş’i arama çalışmaları devam ediyor.

Beğendik beldesi selim 53 bölüm geçmiş piknik yaptıkları sırada ayağı kayarak Müküs Çayı’na düşen bacı Halime Timurtaş’ı yetişmek amacıyla girdiği suda akıntıya kapılan bacı Eyüp Güneş’in bulunması amacıyla aramalar sürüyor. Akıntıya kapılan Güneş’in bulunması üzere çalışmalarda, Müküs Köprüsü’nden Hacımehmet köyünün 4 kilometre ilerisine büyüklüğünde akarsu üstü kontrolü yapıldığı belirtildi.

Elazığ ve Bitlis Polis Sualtı Arama ve Istirdat görevlileri ile UMKE ve güvenlik korucularından oluşan 130 şahsiyet kol; Güneş’e yansımak üzere su altındaki ağaçlık ve kayalık alanları altında taharri çalışmaları bitmeme ediyor. Ekipler, Müküs köprüsünden Hacımehmet köyünün 4 kilometre ilerisine kadar akarsu üstü arama yapılmıştır. söz konusu bölgede akarsu şeş ve üstünde taharri fail ekipler, bölgedeki kayalık ve ağaçlık alanlarda üstelik faaliyetlerini sürdürüyor.

Gün içerisinde Pervari Kaymakamlığınca aileye çalışmalar karşı zaruri bilgiler verildiği belirtildi. – SİİRT

Share: