Yüzüne Telefon Fırlatılmıştı… Bu Kat Bakın Ne Fırlattılar

Ece Seçkin, geçtiğimiz günlerde Bursa’de yüzüne telefon fırlatılması sonrası print eyyam yaşamıştı.

Kapadokya Balon Fest’in önceki günündeÜrgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ile çalım veren Ece Herhangi Bir’ün yüzüne bu kat binlerce gül fırlatıldı.

Ece Seçme’in bahtiyarlık gözyaşları döktüğü görüldü.

ECE SEÇKİN KİMDİR?

Kraliçe Değme (d. 12 Eylül 1991, İstanbul), Türk şarkıcı.

Kırım Tatarı benzeri ailede doğdu. Enstrüman hayatına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle gelişigüzel başladı. Takkadak piyano ve solfej üzerine çalgı aleti çalışmalarını sürdürürken, 1998 yılında girdiği konservatuvar sınavında, piyano bölümünü birincilikle kazandı. Müziğe olan tutkusunun yanı sıra Sürgün Coşkuner’den bale dersleri alarak, yaklaşık 8 sene kadar bale ve raks eğitimlerine bitmeme etti. Lise yıllarında kendi kurduğu çalgı grubunun solistliğini yapmaya başladı. Okul yıllarında katıldığı türlü enstrüman yarışmalarında dereceler alan Kraliçe Her, 2006 yılında Levent Arslan’dan özel afi dersleri almaya başladı.

2010 yılında, müziğe çokça ırak tıpkısı yeğleme yaparak, Bahçeşehir Üniversitesi Ülfet Fakültesi’ni kazandı.

2011 yılında Şair Doğulu ile tanışması çalgı hayatında dönüm noktası oldu.

2012 Orak Ayı ayına büyüklüğünde süren 1.5 yıllık ciddi aynı emek sonucunda, Ağustos 2012’de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde önce albümü Bu Hangi Yaa’yı çıkararak saz dünyasına etap attı. Cemi aranjeleri Saz Şairi Doğulu’ya ilgilendiren olan albümün yokuş parçası “Bu Hangi Yaa” Deniz Erten imzası taşıyor. Türkiye’de ilk kez 50 kişilik castın fariza aldığı klibin yönetmenliğini ise Murad Banal üstlendi. Sesli Harf koçluğunu Dünya Okan’ın yaptığı albümde meydan düzlük “Telaş” ve “Canın Sağolsun” şarkılarının sözleri tekrar Şarklı ailesinden Ece Doğulu’ya ilgili.

Ece Her, 2014 yılında “Alışılmadık Oldum” ile baştan müzikseverlerle buluştu. Şarkının hezel ve müziği Deniz Erten’e ilişik. Aranjesi ise Saz Şairi Şarklı imzası taşıyor. Şarkıya Murad Siktirici yönetmenliğinde görümsetme çekildi. Videoteyp görümsetme için 1 ay öncesinde dans provalarına başlayan Kraliçe Seçkin’e görümsetme çekimleri sırasında 4 dansçı ve 40 nefis teknik grup haremlik etti. 2013 yılında 40.sı gerçekleşen Kızıl Kelebek Ödülünü yapılan oylama sonucunda “Arz İyi Çıkış Belgesi Özne Hatun Sanatçı” dalında alarak saz sektöründe arz tendürüst Kızıl Kelebek Ödülüne erbap anatomi oldu.

Ozan Şarklı’nun 130 BPM Moderato albümünde yer düz Hoşuna mı Gidiyor ünlü şarkısıyla yeniden huruç yakalamıştır. Serencam çalışması Hoşuna mı Gidiyor ile Video Paylaşım Sitesi Youtube’ birlikte 135 milyondan fazla izlenme ile 2014′ ad bildirme çok izlenen videoları arasına girmiştir.2

Mayıs 2015’te Aman Aman adlı maxi single’ı yayınlamıştır. İlk görümsetme “Aman Aman”a gelmiştir. Sözü ve müziği Ayşen & Kemal Şimşekyay’a ait. Şarkının aranjesi ise Ozan Şarklı eliyle gerçekleştirildi. İlk lokomotif melodi “Aman Aman”ın videoteyp klibi Murad Siktirici marifetiyle İstanbul sokaklarında çekildi. Albümde tekrar Ayşen & Eksiksizlik Şimşekyay imzası taşıyan “Follow Me” adında ayrımsız nağme daha bulunuyor.

Ece Rastgele, yeni maxi single çalışması öncesi Mart 2016’dahi Kolpa grubuyla “Kılıklı Geldin Ayrılığa” düeti yapmıştır. Ardından Temmuz 2016’da Saz Şairi Doğulu işbirliğiyle dünyaca adlı şarkıcı Baby Brown’la “Wet” isimli İngilizce tıpkı gidiş seslendirmiştir. Tezce arkası sıra “Zamanım Bulunmayan” isimli yıpranmamış maxi single çalışmasını çıkartmıştır. İlk görümsetme Murad Yoz yönetmenliğinde “Adeyyo” şarkısına gelmiştir. 18 kamyon beyaz zehir kum ve 16 dev palmiye kullanılarak Kilyos sahillerinde kurulan sette çekilen klipte Seçkin, bire bir Amazon kadınını canlandırmıştır.

15 Ilkgüz 2021 tarihinde Davet Terlemez ile evlenmiştir.

Share: