Youtuberlar akıbet defa Yusufeli’ni görüntülemek amacıyla ilçeye atak ediyor

Youtuberlar serencam posta Yusufeli’ni fotoğraflamak amacıyla ilçeye akın ediyor

ARTVİN Artvin’dahi toplumsal medya muhteva üreticilerinin sular altına kalacak olan Yusufeli’ni sonuç öğün görüntüleyebilmek üzere ilçeye akış ediyor.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üstünde yapımı tamamlanan tümsekli baraj sınıfında 275 metreyle cisim yüksekliğiyle Türkiye’nin bir numara, dünyanın beşinci bildirme faziletkâr barajı olan Yusufeli Barajı akarsu tutmaya devam ediyor. Baraj kapaklarının kapanmasıyla, gövdede biriken su seviyesi 2 ay zarfında 73 metreyi buldu. Karayolları özellikle başlamak amacıyla, baraja mail köylerdeki evler ve mahalleler birer birer sular altında kaldı. Baraj suları Dünya Mahallesi ve sanayi bölgesine ulaşırken, bodur süre içerisinde kaza merkezine yaklaşması planlanıyor. İlçede, huruç sürecinde sona gelinirken sular altında kalacak olan Yusufeli’ni akıbet öğün fotoğraflamak üzere, Youtuber ve toplumsal iletişim araçları mazruf üreticileri bölgeye yavaş bandaj gösteriyor.

İlçenin bu değişimini ve mühendislik harikası dev barajı araç altına almak ati nesillere aktarma etmek üzere Türkiye’nin birçok ilinden toplumsal medya muhteva üreticileri Yusufeli’ne gelerek yapılanları yerinde kaydedip takipçileriyle paylaşıyor. Toplumsal medyada trend olan Yusufeli Barajı ve HES ve sular altında kalacak yerleşme yerleri belgesellere de konu oluyor.

Çok sayıda Youtuber ilçeye geliyor

İlçede esnaflık işleyen Erhan Selek, “Akıbet zamanlarda doğrusu Yusufeli çok gündemde olan aynı kaymakamlık, İstanbul’dan, Ankara’dan ve eksantrik illerden haddinden fazla sayıda Youtuberlar geliyor. Buraların videolarını çekerek dokümanter üzere yayınlıyorlar” dedi.

Eski hayat ve şimdiki yamamı pusat altına aldık

Içtimai iletişim araçları ve Youtube mazruf üreticisi Emrah Karaca, “Baraj altında kalacağı amacıyla merak ettik dikkatimizi çekti. Hem ego hem başkaları neden bunu görmesin onun için çekimlere geldik. Takipçilerimizle paylaşacağız Youtube kanalımızda hem İnstagram hesabımızda. Biz duygulandık onlarda duygulansın. Burada eskide yaşayıp birlikte demincek yaşamı kayıt altına aldık” diye konuştu.

Sular altında kalmasına serencam misil şehadet yaptık

Bir ayrıksı Youtube i Öz Saygı Ekin, “Yusufeli’nin sular altında kalmasına sonuç kez şahit olmaya geldik. Eskisiyle yenisiyle. Yusufeli ile ilgili barajın dolduğuna dayalı Yusufeli ile ait bilgiler verdik. Eskisini yenisini neler yapıldığını neler yapılıyor halen henüz onlarla ait bilgiler veriyoruz” dedi.

Takipçilerimizin merakından hava buraya geldik

Youtube Ergin Duran ise, Serencam zamanlarda Yusufeli trend olduğu üzere takipçilerimizin merakından hava buralara geldik. Takipçilerime detaylı bilgi çevirmek üzere buradayım. Yusufeli eski iskân yerini gezdik yıpranmamış yerleşim yerini gören bilge noktadayız. Suyun biber dolması noktasını gördük oradan da şimdi suyun geldiği yerleri çekip takipçilerimle paylaşacağız ifadelerine vadi verdi.

Share: