Yerey ve Burak Sergen kardeşlerin oyuncu babaları Alicenap Raf, 91 yaşında hayatını kaybetti

Beyaz Perde, oyun ve dublaj sanatçısı Verimli Raf, detaylı süredir yaşadığı Bodrum’da 91 yaşında hayata gözlerini yumdu. Burak Raf ve Yer Raf babası olan Kerim Sergen’in cenaze töreniyle ilişkin sülale tarafından izah yapılacağı belirtildi.

BURAK RAF: CANIM BABACIM ELVEDA

Babasının ahiret yolculuğu haberiyle yıkılan aktör Burak Sergen ise sosyal medyahesabından fert ayrımsız paylaşım yaptı. Instagram hesabından babasıyla bir fotoğrafını yayınlayan Sergen, “Canım babacım elveda” notunu yazdı.

SEMİH SERGEN KİMDİR?

11 Mayıs 1931 tarihinde İstanbul’da dünyaya mevrut Selek Sergen, toyluk yıllarında marangozluktan boyacılığa kadar muhtelif amal yaptı. Oyun sevgisi çocukluk yıllarında oluşan Raf, okuduğu okulun temaşa kolu başkanı oldu. Ailesinden adsız sansız konservatuvar sınavına giren Raf, 1949’da Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nurettin Sevin, Mahir Canova, Cüneyt Gökçer üzere ustaların öğrencisi oldu. Ankara Büyüklük Konservatuvarı Oyun Faziletli Bölümünü birincilikle bitirdikten sonradan birçok majör karakteri canlandırdı.

Tiyatroda 100’ün üzerinde oyunda başrolde yer düz artist, 40’ın üstünde oyunu sahneye koydu. Oyunlarını topladığı 11 kitabı ve 17 da koşuk kitabı mevcut Raf, Türkiye’de önceki 45’lik koşuk plağını o hazırladı. 1958 yılında ‘Duvaklı Göl’ adlı filmle Yeşilçam’a kadem attı. Kendisi kabil tiyatrocu olan Burak Sergen ve Toprak Raf kardeşlerin babası olan sanatçı, Bodrum’da yaşıyor, öz ismiyle kurduğu Semih Sergen ve Dostları Tiyatrosu’nu yönetiyordu.Share: