Yenişehir’de işçinin yüzü gülüyor

Yenişehir Belediyesi işçisini enflasyona ezdirmedi. Ek protokolle maaşlara almanak bazda yüzde 103’e vasıl oranda remiks yapan, hem eylemli hem üstelik ortaklık çalışanı işçiler arasındaki yevmiyeleri eşitleyen Komutan Davut Entelektüel, “Umumi Başkanımız Sayın Bahçeli’nin söylediği kadar emek insandır. Tığ dahi bu bakışın gereğini yaptık” dedi.

Yenişehir Belediyesinin üyesi olduğu Mahalli İdareler İşverenler Sendikası (MİS) ile Bakım-İş Sendikası Yazıhane Başkanlığı beyninde yaklaşık 200 işçiyi kapsayan ilişik ıslah protokolü imza edildi. Yenişehir Belediye Başkanı Davut Okumuş, Mahalli İdareler İşverenler Sendikası Uzmanı Halil Yılmaz ve Bakım-İş Sendikası Bursa Bölüm Başkanı Mustafa Yavuz tarafından imza edilen melfuf protokolle, işçi enflasyona ezdirilmedi.

Hem amelî hem de müşareket çalışanı emekçilerin kendi aralarındaki yevmi farklılıklarını ortadan kaldıran protokolle; iştirakçi maaşlarına almanak bazda sunu bağan yüzdelik 74, yer yüksek yüzde 103 oranında remiks mamul oldu. Temmuz ayından itibaren uygulanan olacak düzeltme zammıyla çalışanlarının yüzünü güldürmenin mutluluğu zinde Şehremini Davut Görgülü, “Üretken Belediyecilik anlayışımızın mimarı Sayın Genel Başkanımız Dr. Izzet Bahçeli’nin söylediği kabilinden; emeğin fikri mesabesinde saklıdır. Emekçinin fazileti cebin terindedir. Çalışma, insandan ayrılamaz ve ayrı görülemez benzeri değerdir. Faaliyet verilmeden, çalışma harcanmadan, emeğin karşılığı alınmadan hiçbir hareket evet üstelik mesai sürecinin hayrından, saygınlığından, safiyetinden, kâm ve sahiciliğinden aktöresel ve manevi temelde bahsedilemez. Mücahede insandır. İşte biz de bu bakışın gereğini yaptık. Eylemli ve ortaklık çalışanı tüm işçilerimize kandırıcı olsun” dedi.

Alın teri bordroya yansıdı

“Çalışma hayatın yük ve dinamiğidir” diyen Yenişehir Şehremini Davut Münevver ile Mahalli İdareler İşverenler Sendikası Temsilcisi Halil Yılmayan’a teşekkür fail Bakım-İş Sendikası Büro Başkanı Mustafa Çetin de “Bu dengenin bozulmaması yerine arz büyük derece bildiğimiz emeği ve emekçinin cebin terini aylık bordrolarına yansıtan Yenişehir Belediyesi’nin yönetimine teşekkür ediyoruz. 21’i fiilî, 171’i şeriklik çalışanı görünmek için hep 192 arkadaşımızı kapsayan katma protokolümüz adamakıllı olsun. Antrparantez kovanlık personeli için 200 liralık adına belirlenen semptom yardımı, düzenlilik görevlileri üzere 200 teklik, iblağ emekçileri üzere 300 liralık, ateş parçası işçiler için 400 lira ve operatörler amacıyla 600 lira namına belirlenen baskı ödemeleri birlikte zamlı maaşlara ilave olacak. Sayın Komutan Davut Kültürlü’a ve MİS Temsilcisi Sayın Yılmayan’a bir el elan teşekkür ediyorum” diyerek konuştu. – BURSA

Share: