Yengi Partisi Umumi Başkanı Özdağ Çanakkale’de basın toplantısı düzenledi Açıklaması

Utku Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, “8 Ağustos gecesini Çanakkale’de 57. Küçümseme’ın savaş sırasında karargah kurduğu alanda geçireceğiz.” dedi.

Özdağ, Çanakkale’deki tıpkısı restoranda düzenlediği basın toplantısında, 9 Ağustos’un Birinci Anafartalar Zaferi’nin yıl dönümü olduğunu hatırlattı.

Zaferin Türk tarihi açısından genişlik mefret günlerden birisi olduğunu, parti adına bu zaferi gençlerle birlikte kutlamayı istediklerini belirten Özdağ şöyle devam etti:

“Bu amaçla Türkiye’nin değişik yerlerinden değme yaştan Türk gencini Çanakkale’ye davet ettik. 8 Ağustos gecesini Çanakkale’de 57. Söz’ın savaş sırasında karargah kurduğu alanda geçireceğiz. Geceleyin arkadaşlarımız, zinde kardeşlerimiz şehitlerimizin ve daha çok rahmete mülaki gazilerimizin üzerinde savaştığı, yaşadığı ve altına gömüldüğü akman Türk toprağı üstünde uyuyacaklar. Yakarış edecekler. Muharebeleri anlatanları dinleyecekler. Ertesi sabah kalk borusuyla kalkılacak ve müteakiben Conk Bayırı’na doğru, 57. Kortej yürüyüşü adını verdiğimiz yürüyüşü elimizde Türk bayraklarıyla gerçekleştireceğiz.”

Bu anmayı rastgele sene yapmayı planladıklarını dile getiren Özdağ, “Bu etkinliği Yengi Partisi düzenliyor amma bu hep Türk gençliği ve bilcümle Türk milletine mensup fertlerin haddizatında kuma yürüyüşüdür. Onun üzere hangi partiye fikir verirse versin eline Türk bayrağını alarak gelecek olan sistem bizim misafirimizdir. Burada parti bayrağı bulunmayan, burada çabucak Türk bayrağı olacak.” diye niteleyerek konuştu.

Bir gazetecinin seçimlerin ne antlaşma gerçekleşeceği ve seçme takvimi tahminine ilgilendiren sorusu üstüne Özdağ, “Seçimlerin mayısta gerçekleşeceğini düşünüyorum yani alışılagelen tarihinden benzeri ay önce.” dedi.Share: