Yaşlı insan can dostu kedisini böyle kurtardı

Buğulanmış âdem can dostu kedisini hakeza kurtardı

Depremde buğulu adamın kedisini istirdat andaç yürekleri ısıttı

MALATYA – Malatya’da, Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğündeki depreme ilgilendiren görüntüler güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, depremle vatandaşların panik anları görülürken, yaşlı tıpkısı adamın can arkadaşı kedisini istirdat çabası ve kedisini alarak alandan en son çıkması yürekleri ısıttı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde yaşanan ve 10 ilde yıkıma illet olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki tahripkâr depremin ardından yaralar sarılmaya devam ederken, bölgede çekilen görüntüler ise afetin boyutunu gözler önüne sergiliyor. Malatya’da eyyam sonra ortaya sâdır Malatya’da bire bir camide 7.6 büyüklüğündeki depreme ait görüntüler ortaya imdi. Vatandaşların can havliyle kendilerini dışarı attığı görülürken, buğulanmış bir adamın yer sarsıntısı anında geçmiş geçmiş kedisini almaya çalışması ve arkasından koşması yürekleri ısıttı.

Güvenlik kameralarına yansıyan o görüntülerde, deprem anından itibaren kedinin sağa sola akıllıcasına kaçtığı, buğulu adamın ardı sıra koştuğu ve tıpkısı süre sonraları yakaladığı kedisini omzuna koyarak bulundukları alana geldiği görülüyor. Yaşlı adamın, kedisini pusete koyduktan sonradan camiden en son çıktığı anlar görenleri duygulandırdı.

Share: