YANLIŞSIZ Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Konya Milletvekili Usta’dan açım seremonisine davet

YANLIŞSIZ Parti Umumi Başkan Yardımcısı ve Konya Saylav Leyla Mecnunca Dirayetli, erte Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları açılış törenine tamlık Konyalıları davet etti.

Uz, yaptığı yazılı açıklamada, 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek organizasyonun balaban bire bir coşkuya görüntü olacağını belirtti.

Oyunların açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağını hatırlatan Çevrimli, “Umumi Başkan’ımız ve Reisicumhur’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ilkin almak üzere birçok İslam ülkesinden fehamet adamının katılacağı küşat seremonisi amacıyla tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Türkiye’nin ilk olimpik velodromu, atletizm pistimiz ve olimpik yüzme havuzumuzda bile aklı başında bir ortam oluşturuldu.” ifadelerini kullandı.

Mahir, 18 Ağustos’a kadar sürecek oyunlarda mecmu dünyanın tarihi anlara şahitlik edeceğini belirterek, açıklamasının devamında şunlara yer verdi:

“İslami Tesanüt Oyunları’nın Konya’mızda düzenleniyor olması şehrimizi arsıulusal alanlarda daha birlikte tanınır kuzuluk getirecek. Açım törenine bundan sonra sınırlanmış saatler kaldı. Sporun ve sporcunun başkenti kentimiz İslami Dayanışma Oyunları’na adına yerinde bir şekilde ocak sahipliği yapacak. Barışın ve huzurun başşehri şehrimizde misafirperverliğimizi birlik dünyaya bildirme bereketli şekilde göstereceğiz. İslami Tesanüt Oyunları’nın şehrimize kazandırılmasını sağlayıcı Umumi Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Tamlık halkımızı 9 Ağustos’ta gerçekleştirilecek açılış seremonisine davet ediyorum.”

Share: