YANLIŞSIZ Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Karaaslan Muş’ta partililerle buluştu

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, “Bugünkü Türkiye’de olmak maksut her şeyin önüne engel olan, hiç aynı bakir basiret, proje ve kitap üretemeyen tıpkısı zihniyetle mücadele veriyoruz.” dedi.

Muş’taki programları kapsamında DOĞRU Tümen İl Başkanlığını görüşme eden Karaaslan, partililerle ayrımsız araya geldi.

Burada tarihi beş altı diliminin süresince olduklarını söyleyen Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bazen toplumların başına çokça balaban hadiseler 100 yılda bir sağlık. İşte tığ da parçalanmamış o dönemdeyiz.” dediğini anlattı.

Karaaslan, SELIM Fırka çatısı altında yöntem yaptıklarını ve bir dünya liderliyle defa arkadaşlığı yapmanın ne buyurmak olduğunu bildiklerini dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Bire Bir zamanda omuzlarımızda bunun iri sorumluluğunu birlikte tabii hissediyoruz. Konuşmamı 6’lı, 7’li masaya ayırmayı tek düşünmüyorum. Konuşacağımız çok şanlı konular var. Şehir hastanelerinin açıldığı günleri hayalet edin. O ahit hangi demişti ihtilaf ‘ne ister var bu hastanelere.’ Peki sonradan hangi oldu. Bu hastaneler yapıldıktan gücük müddet bilahare dünyayı muhasır salgınla yüz yüze geldik. O zaman bu şehir hastanelerin sunduğu imkan olmasaydı, biz bu işten filhakika çıkamazdık. Bugünkü Türkiye’birlikte geçmek istenen herhangi bir şeyin önüne engel olan, tek tıpkı kullanılmamış kavrayış, proje ve yapıt üretemeyen tıpkısı zihniyetle savaşım veriyoruz.”

Bütün ülkelerde bulunması lüzumlu ve büyük olan muhalefetin henüz iyisini yapmaları amacıyla iktidarı zorladığını anlatan Karaaslan, Türkiye’da hakeza benzeri şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

Çiğdem Karaaslan, ulus namına Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güvendiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Vatandaşımız bunun farkında. ‘Bizim sesimizi Cumhur Reisi duygun, yaparsa SELIM Öğür yapar’ diyor. Biz de bu üslupla yola devam ediyoruz. Nedeniyle ki ne derse desin bizim yolumuz birlikte izimiz da galiba. Bu bölgeler neler çekti. Bunu ben size anlatmayayım, yaşayanlar sizlersiniz. Anaların gözyaşları, itimatsız şehirler, kendi geleceğini göremeyen ve temas zaman terörle anılan bu şehirler bunu adalet etti mi; dönüp geçmişe baktığımızda zaman hepimiz bile hak etmediğimizi biliyoruz. Ego Hakkari dağlarında kar festivaline gittiğimde yüreğim kabarıyor.”

“Kente şanlı yatırımlar yapıldı”

DOĞRU Fırka Muş Saylav Mehmet Emin Şimşek ise 2002’bile Muş’ta 3 bin 300 olan sarıklı sayısının şu anda 7 bin 600’e, 3 bine mümasil sınıf sayısının 6 bin 600’e yükseldiğini aktardı.

Sınıf mevcutlarının averaj 23 öğrenci olduğunu dile getiren Şimşek, “Muş’ta 4 cankurtaran varken demin 60 ambulansı geçtik. Yemeden Içmeden güzeşte yıl Milli Terbiye Müdürlüğüne yeryüzü küçüğü 4 dershane kalkışmak üzere 66 ekol ihalesi yapıldı. Eğitim Bilimi araştırı hastanemizin ihalesi yapıldı, şu anda çalışmalar yapılıyor. Kentte çok koskocaman yatırımlar yapıldı ve bunlar devam ediyor. Kurtik Kayak Merkezi’nin fizibilitesi bitti, yakın zamanda çalışmalara başlanacak.” diye konuştu.

Muş Belediye Reisi Feyat Asya üstelik ülkeye görklü bakım yarmak üzere yola sâdır ve 1994 yılında İstanbul’u çöpten kurtararak medeniyet merkezi haline getiren Reisicumhur Erdoğan’ın kez arkadaşı olduklarını belirtti.

Görev yaptıkları Muş’u birlikte yeniden düz yazı etme uğrunda koca çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatan Asya, şunları kaydetti:

“İki seçim geçirdik. İkinci seçimi kazandığımızda sorumluluğumuz ve yüklendiğimiz misyonun henüz aheste olduğunu söyledik. Birinci seçimde üstlenme ettiğimiz ve verdiğimiz sözlerin yerde kalmaması mutluluğuyla sahaya çıktık. İkinci seçim döneminde dahi manifestomuzu incelediğimizde, bütçelerimizin üzerinde gerçeklik ve finansman bularak verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olmanın sevincini yaşıyoruz.”

YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı İbrahim Orion üstelik seçimde Muş’ta arz faziletli oyu alacaklarına inandıklarını söyledi.

Daha sonradan Muş Belediyesine geçen Karaaslan, Belediye Reisi Asya’dan, yapılan hizmetlerle ilişkin vukuf aldı.

Share: