Vekil Kirişci, ABD’den dönüp susuz ekincilik özne Ece Aynur Değer ile görüştü

TARIM ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, ABD’deki mesleksel kariyerini bırakıp, Burdur’da susuz tarıma başlayan Dr. Kraliçe Aynur Öz Saygı ile telefon görüşmesi yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, ABD’dahi askeri antropologken dedesinin topraklarına topluluk geçmek amacıyla kariyerini bırakıp, Burdur’a gelerek susuz ekincilik yapmaya başlayan Dr. Ece Aynur Itibar’u telefonla aradı. Icra Vekili Kirişci, görüşmeyi Twitter’daki hesabından, “Ece kardeşim başta atılmak üzere toprağına cemaat çıkan bütün üreticilerimizle gelgel duyuyoruz. Siz yeter ki üretin, biz gelişigüzel ahit emrinizdeyiz” mesajı ile paylaştı.

Görüşmede Haysiyet, Icra Vekili Kirişci’ye böyle benzeri kararı zahir aldığını anlatarak, “2015 yılında annemin doğduğu köyü konuşma ettim. Gençlerin köyü terk etmiş olması, çocukların sayısının beş altı olması ve okulların kaçınık olması hem beni hem dahi kardeşimi haddinden fazla üzmüştü. Tarlalara ehil çıkmak yerine geldik ve kuraklığa dayanıklı bitkiler yetiştirebileceğimizi öğrendik” dedi.

Nazır Kirişci ise “Sizin gibi müstahsil kardeşlerimiz bizim için övünç vesilesidir. Biz de nezaret olarak ilkin icra vekili adına kendim ve hep çalışanlarımız sizlerin emrinde” diyerek konuştu.Share: