Vekil Kasapoğlu: “Bu oyunlar Konya amacıyla tarihtir ve bu tarihi gelişigüzel yazdık”

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 5. İslami El Birliği Oyunları çerçevesinde şehre kazandırılan tesislerin önemini anlatarak, “Amacımız, canlı tesisler, istifade edilen tesisler. Tığ biliyoruz ki insanların faydasına olacak beher şeyin kullanılması lazım. Nedeniyle bu oyunlar Konya amacıyla tarihtir ve bu tarihi birlikte yazdık” dedi.

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, benzeri otelde planlı toplantıda matbuat mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda mütekellim Bakan Kasapoğlu, “Dillere kamet tıpkı küşat şöleni ve bununla birlikte binlerce paydaşlık, heyecanlı bire bir şeb inşallah bizleri bekliyor. bununla birlikte tabiatıyla spor devrimimizi Konya’mızda bu hazırlıklar vesilesiyle taçlandırdık, hem var olan spor altyapısını baştan aşağı yeniledik, eskimemiş tesisler aha atletizm pisti, veledrom, yüzme havuzu, olimpik havuzumuz, güzeşte orada müsabakalar vardı, 3 zer madalyayı birlikte oradan aldık. Yani yapılan hiç bir husus boşa gitmiyor Allah’a şükür. ve bunları bittabi artırarak bitmeme edeceğiz” dedi.

“Bu oyunlar bir aşamadır”

Çalışmaların daha çok bile bitmeme edeceğini anlatan Kasapoğlu, “Büyükşehir belediyemizle, başkanımızla bu anlamdaki beraberliğimiz, imdi da bitmeme edecek. Biz umum imkanlarımızla Konya’nın birlikte olduk, daha çok dahi olmaya bitmeme edeceğiz. Bu oyunlar bir aşamadır ve inşallah bunu sürdüreceğiz. Bizim anlayışımızda biliyorsunuz iki günü kıymet olan ziyandadır. Bütün daha ilerisi, daha iyisi ve hedefler bire bir yandan gerçekleştirilir, farklı yandan kullanılmamış hedefler konur. Nedeniyle tek ant çöllük tartışmaların içre olmadık. DÜRÜST Parti adına hem ulusalda hem yerelde, hiçbir ahit lafla peynir çalışmadık” ifadelerini kullandı.

“Bu oyunlar Konya için tarihtir”

Tesislerin seçkin birinin değişik çalışmalara sülale sahipliği yapacağını nâkil Bakan Kasapoğlu, “Hem oyunlar hem oyunlar sonrası bu tesislerin her biri farklı çalışmalara gene aile sahipliği yapacak. Tekrar güzelce organizasyonları gerçekleştireceğiz. Ulusal anlamda, arsıulusal anlamda işte veledromda kamp tesisi var, o dinlenme kampı tesisinde ağyar ati kalacak. Türk sporcular ati kalacak. Buraların her biri mahmul meşgul değerlendirilecek. Tesisi yapalım, açılışlarda, organizasyonda kullanalım, sonraları rafa kaldıralım değil. Amacımız, güçlü tesisler, istifade edilen tesisler, biz biliyoruz kim insanların faydasına olacak her bir şeyin kullanılması lazım. Orada bariyer varsa kaldırılması lazım. Dolayısıyla bu oyunlar Konya için tarihtir ve bu tarihi birlikte yazdık” diye konuştu. – KONYA

Share: