Van’da AK Partililer temel hücre bağışında bulundu

DÜRÜST Fırka Van İl Başkanlığınca, Aydın’bile ilik kanseri tedavisi gören 16 yaşındaki Fert Düş Taşkan ve diğer amansız hastalık hastaları için hamur göze bağışı kampanyası düzenledi.

Partideki Kızılay gönüllülerince düzenlenen kampanyaya bindi sunmak için birçok ilden Van’a mevrut 15 fahri tendürüst, ana hücre bağışında bulundu.

DOĞRU Fırka Van Saylav Osman Nuri Gülaçar ile YANLIŞSIZ Öğür İl Komutan Vekili Abdullah Afi, Türk Kızılay aracında bağışta bulunan gençlerle tıpkısı araya geldi.

Gülaçar, Van’dahi birçok gencin zaman bağışında bulunduğunu söyledi.

Taşkan’ın 8 yıldır ilik kanseri olduğunu belirten Gülaçar, şöyle konuştu:

“AK Partili çoluk çocuk, Van’dan Aydın’a kadar bir nice şehirden ana göze gönüllüsü oldu. Zaman Van’dahi birlikte bir nice gencimiz kan verdi. 6 Ağustos’ta baştan kampanya başlayacak. Bu vesileyle hem halkımızın bitirmiş olması hem bile özellikle gençlerimizin duyarlı olması namına çağrıda bulunuyorum, Can Düş’larımız ölmesin. Vereceğimiz kanlarla yaşasınlar, memleketin akman ve fena hâlde evlatları olsunlar. İnşallah gençlerimiz ve insanlarımız daha duyarlı davranır. Halkımız bağışa vahim destekte bulunmuş. Kampanyayı destekleyenlere teşekkürname ediyorum.”

Aydın’bile dallı güllü Kızılay gönüllüsü Vanlı iş insanı Abdullah Yaşin ise “Azımsanmayacak rakamlarla hakikat hücre bağışı toplandı. Çevremdeki insanlardan bu çalışmayla ilişkin evire çevire düşüncesiz dönüşler aldım. Vanlı olmanın gerçek gururunu yaşıyorum.” dedi.Share: