Vali ve milletvekili Kaya, Kargı’da incelemelerde bulundu

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, SELIM Fırka Çorum Saylav Av. Oğuzhan Kayaç ve beraberindekiler Kargı’bile incelemelerde bulundu.

Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar, Kargı Belediye Reisi Zeki Bayındır ve kat müdürleri eliyle karşılanan Çorum Valisi Mustafa Dikici, YANLIŞSIZ Öğür Çorum Mebus Av. Oğuzhan Kaya, Eti Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehabetli Osman Öztürk, İl Uyanık Komutanı J. Kd. Alb. İlhan Uzunoğlu, İl Umumi Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, İl Müftüsü Aşure Ayı Biçer, İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Recep Cıplak, İl Milli Yetişek Müdürü Abdullah Kodek, AFAD Başöğretmen Vekili Nihat Köse, İl Genel Meclis Üyesi Birim Kabakcı, İl Umumi Sedir Üyesi Ahmet Devrez, kamuya ait tıpkı binada araştırmalar yapılmasının peşi sıra Hitit Üniversitesi Iz Erdemli Okulu Kargı yerleşkesini musahabe etti.

Kargı’dahi kamuya ilişkin olan ve aylak vaziyetteki Ölçülü Mahalle Sakız Sokak’ta kâin binada incelemelerde mevcut Vali Mustafa Ekinci, kurumların istekleri üstüne bu binanın 3 hava vasıtasıyla üstelik kullanılabileceğini tabir etti. Üniversitenin barınma, İlçe Milli Eğitimin Kargı Umum Terbiye Merkezi kursiyerleri üzere Kargı bezi tekstil atölyesi ve İlçe Müftülüğünün 6-8 gözyaşı Kur’an Kursu için talep ettikleri binada incelemelerde mevcut Vali Mustafa Dikici, binanın iri olduğunu ve bu kurumların binayı birlikte kullanabileceklerini belirterek bununla ilgilendiren çalışmanın daha sonra yapılacağının altını çizdi.

Ziyaretin arkası sıra Vali Fellah, milletvekili Kaya ve beraberindekiler Kargı Alioğlu Köyü facia alınanda, Sinanözü köyü ateş alanında yaptıkları incelemelerin peşi sıra Kargı Orman İşletme Müdürlüğünü musahabe etti. – ÇORUM

Share: