Vali Çuhadar, Kur’an kurslarında öğrencilerle tıpkı araya geldi

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, okulların yaz tatili dönemine girmesiyle alay malay Ilmek İşleri Başkanlığının başlatmış olduğu yaz Kur’an kurslarını gezerek çocuklarla aynı araya geldi.

Çocukların ve gençlerin dini terbiye almaları noktasında iri benzeri öneme eş olan yaz Kur’an kursları, Adıyaman’daki bütün cami ve Kur’an Kurslarında devam ediyor.

Ilbay Mahmut Çuhadar, eşi Serinay Çuhadar’la gelişigüzel Adıyaman İl Müftülüğü bünyesindeki Mehmet Kırçalı kız ve erkek Kuran Kursunu konuşma ederek, çocuklarla bire bir araya geldi.

Ilbay Mahmut Çuhadar, çocuklarla kardeşçe ederek okudukları duaları dinledi. Geçtiğimiz Haziran ayında başlayan yaz Kuran Kursları ile birlikte Adıyaman’daki Camilerde çiçekler açıldığını söyleyen Vali Mahmut Çuhadar, “Yaz dönemi ile alay malay çocuklarımız gereksiz zamanlarını kuran öğrenerek değerlendiriyor. Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın koşa kanatlı kuş misali bir taraftan fazlalık ilimlerle mücehhez olurken sair taraftan milli ve manevi değerlerine vabeste, yurt ve kavim aşkıyla gönülleri coşan insana hizmeti kutsal sayabilecek tıpkısı soy sop yetiştirmektir. Çocuklarımızı domuzuna aynı şekilde yetiştiren ve onlara adamakıllı şeyler öğreten kuran kursu hocalarımıza, imamlarımıza ve emeği sabık herkese çok teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Vali Mahmut Çuhadar ve eşi Serinay Çuhadar daha sonra kuran kursunu gezerek, öğrencilere değişik hediyeler ile katılma belgelerini verdi. – ADIYAMANShare: