Tüvana horozlar lige iddialı hazırlanıyor

Bakir sezonda Hisse Senedi Ligi’nde savaş edecek olan Denizlispor U19 takımı, yeni mevsim hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor.

Eskimemiş sezonda arka tarafları hedefleyen Denizlispor U19 takımı, hazırlıklarını Şirinköy Stadı’nda Yardımcı Antrenör Fatih Soyatik nezaretinde sürdürüyor. Eskimemiş mevsim ile ait açıklamalarda bulunan Kaleci Antrenörü Okan Kayhan önceliklerinin topçu iaşe etmek olduğunu söyledi. Tahminî 30 şahsiyet futbolcu kadrosu ile kullanılmamış sezona hazırlanan tüvana Horozlarda yeni mevsim ile ilgilendiren açıklamalarda bulunan futbolculardan Erdoğan Tıkıroğlu, yıpranmamış mevsim hazırlıklarına yaklaşık ayrımsız hafta evvel başladıklarını belirtti. Tıkıroğlu, “Mevsim başlayana kadar haddinden fazla iyi bire bir tedarik süreci geçireceğimizi düşünüyorum. Biz U17’den, U19’a çıktık. Eskimemiş sezonda amacımız arka sıralarda kendimize vadi uydurmak. Benim zatî adına da hedefimiz değişik arkadaşlarımın olduğu üzere Denizlispor A takımına geçmek. Orada dolgunca amal düzenlemek elan sonrada Avrupa’ya müracaat etmek” dedi.

“Avrupa’üstelik oynamak istiyorum”

U19 takımının liyakatli futbolcusu Oktay Kısaoğlu’birlikte bakir mevsim hazırlıklarının gayet iyi gittiğine özen çekerek, “Günde koşa alıştırma yapıyoruz. Yoruluyoruz tabi ama bunun karşılığını maçlarda alacağımızı düşünüyorum. Hocalarımızın nezaretinde gayet dolgunca çalışıyoruz. Alttan gelenlerle bereketli tıpkısı kol oluşturduk. Bu şekilde gayet bol aynı bando olduk. Bu senede inşallah yukarılara oynayacağız. Benimde hedefimi geçmiş A takımına çıkıp oradan de Avrupa bile gür takımlarda yutturmak istiyorum” diye konuştu.

“Önceliğimiz futbolcuların gelişimi”

Denizlispor Alt Bina ve U19 takımı Kaleci Antrenörü Okan Kayhan’bile çalışmalarda ikinci haftaya girdiklerini vurgulayarak, “Çalışmalarımız gayet bol gidiyor. Bağımlı sezonun planlaması henüz mahsus değil. Federasyon izah yapmadı. Tığ heveskâr takımımız ile benzeri hafta başlayacağımızı düşünmüştük. Fakat açıklama olmadı. Onunla ilişik tıpkısı veri bekliyoruz. U19 takımında şu anda üç kalecimiz var. Ayrıca A mızıka antrenmanına katılan Şerefhan var. Bu 4 kalecimizle birlikte çalışmalara başladık. Kalecilerimiz zaman zaman değişerek A takımımız ile dikme antrenmanlara katılıyorlar. Onların gelişimlerini izlem ediyoruz. Etmeye bitmeme edeceğiz. Bir Tane amacımız A takımına, arzulu takıma kalecileri iyi ayrımsız şekilde vermek. Şu anda A takımda kâin 4 kalecimiz dahi zir yapımızdan yetişen kaleciler. Bu bile bizim açımızdan müjdeli” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: