Türkiye site konseyleri başkanları Bandırma’da buluştu

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde şehir konseyleri platformu umumi toplantısı düzenlendi.

Bandırma Site Konseyi Başkanı Başkumandan Polat öncülüğünde gerçekleşen toplantıya Adana, İzmir, İstanbul, Eskişehir, Çorlu, Çankaya kent konseyi başbuğ ve temsilcileri katıldı. Toplantıda şehir konseylerinin 5393 sayılı belediyeler kanununa vabeste ayrımsız bünye olmasını dilemediklerini, hazırlanabilecek bir şehir konseyi kanunu ile mutlak benzeri çatı olması gerektiğini söylediler. İl ve ilçe temsilcileri sırasıyla getirim, kamusal alanlar, provokatif davranışlar, limanlar, yeşil alanlar üzere yerli sorunlardan genel sorunlara murat ve önerilerini dile getirdiler. Toplantıda saraka kayran Adana Kent Konseyi Başkanı Gösteriş Biçer “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken Atatürk’ün öğretileri ve devrimleri ile çağdaş ve demokratik tıpkı yapıya yani muasır medeniyetler seviyesi dediğimiz noktaya ülkemizi henüz başarılı bire bir biçimde getirebilmek üzere kent konseylerinin bugünkü konumu değişmeli, şehir konseyleri belediyelerin arka bahçesi gibi görülmemelidir. Biz Türkiye Şehir Konseyleri Platformu yerine hep beraber bir iş içerisinde olmaya himmet ediyoruz.” dedi.

Toplantıya; TKKP zaman başkanı ve Adana Şehir Konseyi Başkanı Haşim Biçer, Çankaya Kent Konseyi Başkanı Mustafa Coşar, Odunpazarı Site Konseyi Başkanı İsmail Kumru, İstanbul Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Mehmet Hanifi Kaya, Han Şehir Konseyi Başkanı Hamit Mumcu, İzmir Site Konseyi Umumi Sekreteri Irmak Yılmayan, Edirne Site Konseyi Başkanı Nihat Çolak, Bandırma Site Konseyi Başkanı Serdar Polat katıldı.

Toplantıya aile sahipliği yaptıkları için Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’a ve Şehir Konseyi Başkanı Başkomutan Çelik’a teşekkür ettiler. – BALIKESİR

Share: