Turizm elçisi cami imamı

İZMİR’in Selçuk ilçesindeki İsa Komutan Camisi’nin imamı İbrahim Taşdemir, mevrut ecnebi turistleri kolonya ve şeker hastalığı ağırlama ederek karşılıyor. Misafirperverliği ile dikkat calip Taşdemir, turistlere antrparantez İslam dinini anlatıp, Kur’an-ı Semih ihsan ediyor.

Diyarbakır’birlikte yıldırı örgütü PKK’ya müteveccih 2017’da düzenlenen operasyonda martir olan hususi harekat polisi Ahmet Yiğit Taşdemir’in babası, İsa Eş Camisi’nin imamı İbrahim Taşdemir, camiye mevrut turistlere gösterdiği misafirperverlikle ilgi çekiyor. Taşdemir, turistleri kolonya ve şeker izaz ederek karşılıyor. İyi derecede İngilizce bilen Taşdemir, ara sıra dillerde dahi turistlerle anlaşabilecek kadar sözcük biliyor.

7 yıldır camide fariza yaptığını belirten İbrahim Taşdemir, ” Türkiye’ye, devletimize, dinimize hizmet; bizim görevimiz. Cenabıhak, böyle bire bir camide, böyle aynı fariza yapmayı nasip etti. Ben da bunu yeryüzü ferah şekilde yürütme etmeye çalışıyorum” dedi.Sultanahmet Camii ve Kült İşleri Başkanlığı’ndan aldığı ayrı ayrı dillerdeki kitaplarla insanlara İslam dini ve Kur’an-ı Alicenap ile ait brifing üstelik özne Taşdemir, “Şu zaman elimizde 20 ayrı ayrı dilde Kur’zaman-ı Alicenap var. Bunları dünyanın gelişigüzel yerinden gelen kişilere dağıtıyoruz. Gönlümüz onların üstelik serencam vahiyden, Kur’zaman-ı Kerim’den uyanık olmalarını dilek ediyor. Ahiretlerini kurtarsınlar, gönlümüz derdimiz bu. Türkiye’mizi misafirperver namına tanısınlar istiyoruz” dedi.’ADEM’İN ÇOCUKLARINA ÇAĞRI YAPIYORUZ’Göreve önceki geldiğinde tıpkı müddet turistleri gözlemlediğini anlatan Taşdemir, “Bu camide fariza yaptığımda, 6 ay boyunca camiye gelenleri izledim. Gördüm ki; dünyanın gelişigüzel yerinden, rastgele cins eş geliyor. Türk- İslam kültürüyle ve açık deniz hoşgörüsüyle yetiştik. Mevlana’mız ‘Ne olursan ol gene gel’ diyor. Burada gerçekte Adem’in çocuklarına ne ırktan olursa olsun çağrı yapılıyor. Ben birlikte bu çağrının ortamında düz kabul etmek, misyonu daim olmak istedim. İnsanları Kur’dakika-ı Cömert’e nida ediyoruz. Hep bizi çokça vasıta biliyor sanıyor. Ancak ben o büyüklüğünde haddinden fazla vasıta bilmiyorum. Yalnız bu işin sırrını öğrendim. Buraya mevrut insanların dillerinde biraz mecmu söylüyorum. Dillerindeki gâh büyük cümleleri pespaye kartlara yazdım. Toplumsal medyada yaptığım bilgilendirme çalışmalarına dair videolar yayınlandıktan sonradan candan gönüller, bütün yakarış etti. Haddinden Fazla olumlu ve adamakıllı kavrayışsız dönüşler aldım. Milletimizin ferasetinin haddinden fazla yüksek olduğunu biliyorum. Bizim milletimiz bütün iyilikten yanadır. Pir olan değme şeyi takdir ölçü” diye niteleyerek konuştu.’ONSUZ HİÇBİR MOLEKÜL BUYURMAK TÜRLÜ DEĞİL’Oğlunun Diyarbakır’üstelik 5 yıl önce şehit olduğunu belirten Taşdemir, “Oğlumuz Rabb’imizin lütfuyla şehit oldu. Bunu pespaye benzeri ihsan olarak görüyoruz. Caminin içinde benim özel aynı odam var, oğlumun resimlerini koydum. Onsuz hiçbir şeyi erişmek olanakli değil. Onu anıyoruz, hatırlıyoruz ve yakarış ediyoruz. Ziyaretçilerimizin ona yakarış etmesine anahtar oluyoruz. Bilcümle şehitlerimizi namahrem ediyoruz” dedi.

Camiyi görüşme fail Polonez turistler ise önder Taşdemir’in brifing çalışmasından mutlu olduklarını söyledi.Share: