Turanlı, “Savuşturmak zammının belediyemizle bire bir alakası namevcut”

Adıyaman’ın Kahta ilçe Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turani, akıbet günlerde kalan savsaklamak zammı ile ilişik açıklama yaptı.

Aldatmak fiyatlarındaki artışların Kahta Belediyesi ile bir alakasının olmadığına ilgi çeken Kahta Şehremini İbrahim Yusuf Turani, komite toplantısında 3 TL den devam etmesi yönünde fikir kullandığını söyledi.

Belediye Başkanı Turani, “Sonuç günlerde küsurat aldatmak fiyatlarındaki artıkların belediyemiz ile tıpkı alakası bulunmayan. Yarkurul toplantısında 3 TL den bitmeme yönünde düşünce kullandık. Fakat komisyondaki üyelerin düşünce çokluğuyla aldatmak fiyatı 4 TL ye çıkarıldı. Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası reislik konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Kahta ilçemiz üzere savsaklamak rayici tayin komisyonu Adıyaman Ticaret İl Müdürü adına Ömer Aptal, Adıyaman Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğü adına Beyhan Özer, Adıyaman Ticaret ve Uran Odası başkanlığı namına Abdurrahman Olumlu, Kahta Belediyesi hesabına Bekir Sürücü, Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası yerine Tahsin Çatan’ın katılımıyla toplanan komisyonda; Kahta Belediye başkanlığı temsilen katılan üyenin, halkın çekicilik gücünü fikren kâin tanıtmalık olan 3 TL den devamı yönünde görüş kullanırken, Ekincilik ve Orman Müdürlüğünü temsilen katılan üyenin ekmeğin gramajını 220 grama çıkartılması yerinde metin ve nitelikli savuşturmak imalatının olacağından periferi eşit artışı talebinde bulunduğu, öğrenci diğer üyelerin katılmadığından teşrih düştüğü, Tecim ve Endüstri Odası temsilen, Kahta Esnaf Odası temsilcisi, Tecim İl Müdürlüğü temsilen 210 gramın 4.00 TL den görünmek üzere, 1 kg somun ekmeğin 19,05 TL adına satılması yönünde fikir çokluğuyla karar verilmiştir. Komisyondaki düşünce çokluğuyla belirlenen atlatmak fiyatı artışının Kahta Belediyesi ile alakasının olmadı fakat aldatmak fırınlarında hijyen ve gramaj denetimleri uray polis ekiplerimizin kontrolündedir” dedi. – ADIYAMAN

Share: