Tümsekli Belediyesi’nden sporculara muvasala desteği sözü

Kemer Şehremini Necati Topaloğlu, kendisini müzakere eden Judo Antrenörü Uğraş Bat’a sporcuların Antalya’ya antrenmana gidip gelmelerini kolaylaştırmak amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Antalya Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü’nde judo antrenörü kendisine görev işleyen Cenk Bat, Tümsekli Belediye Reisi Necati Topaloğlu ile buluştu. Judo Antrenörü Bat’a ziyareti sırasında daha önceki Kahramanmaraş’ta planlı Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonasında 66 kiloda Türkiye şampiyonu olan Beyazıt Sebep, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Liseler Arası Judo Şampiyonasında 50 kiloda Türkiye üçüncüsü olan Porte Talha İspir, 2019 Balkan Judo Şampiyonu Abdulkadir Afşin ve judocu Muhammet Afşin eşlik etti.

Çalıştırdığı sporcuların Göynük Mahallesi’nde yaşadığını nâkil Bat, “Çocuklarımız antrenman fethetmek için Üzüntülü’ten Antalya’ya geliyor. Gelip gitmelerinde yüklülük oluyor. Sporcularımızın defa masraflarını diremek üzere Başkanımız Necati Topaloğlu’ndan bindi istedik. Salim olsun kendisi değme kalem desteği vereceğini söyledi. Spora ve sporcuya verdiği katkılardan çevre kendisine çokça teşekkürname ediyorum” dedi.

“Elimizden geleni yapacağız”

Başkan Topaloğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Tümsekli Belediyesi adına spora ve sporcuya değme ant destek olduklarını ve olmaya üstelik bitmeme ettiklerini söyledi. Geleceğin teminatı olan çocukların herhangi bir zaman beraberinde olacaklarına değinen Topaloğlu, “Bu kollar bizim çocuklarımız. Sporcu ahlaklı ve saf evet. Bize bunlar geçişsiz. Çocuklarımız amacıyla gelişigüzel şeyi yapmaya hazırız. Çocuklarımızın Antalya’ya antrenmana gidip gelmelerini kolaylaştırmak üzere elimizden geleni yapacağız. Kemer Belediyesi yerine sporcuların birlikte olmayı sürdüreceğiz” diyerek konuştu.

Öte yandan Milli Judocu Beyazıt Yıldırım’ın, 1-3 Ilkgüz tarihleri ortada Yunanistan’ın Larissa kentinde yapılacak olan Balkan Judo Şampiyonasında 66 kiloda Türkiye’yi dubara edeceği belirtildi. – ANTALYA

Share: