Trafiğe mecbur alanda motosikletin çocuğu darp ajanda kamerada

Karaman’üstelik trafiğe sınırlı caddede süratle revan motosikletin 5 yaşındaki çocuğa çarptıktan bilahare kaçtığı anlar asayiş kamerasına yansıdı.

Görüngü, geçtiğimiz Cumartesi saat 23.00 sıralarında Tahsin Ünal Mahallesi Ahmet Hilmi Birant Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, B.G. (18) trafiğe tutkun caddede 70 BC 752 plakalı motosikleti ile seyrederken, çarşıya gezmeye sâdır Diğer ve Soner Tülü çiftinin yolda oynayarak giden 5 yaşındaki çocukları Kaime İslam T.’ye çarptı. Çarpmanın etkisiyle aşağı yavru yere savrularak yaralanırken, motosiklet güdücü ise kaza yerinden kaçtı. Kazanın ardından çocuklarının yerde olduğunu gören Tülü çifti koşarak yanına geldi. Ürkü içre 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayan ev arkalama istedi. İhbar üzerine olay namına polis ve sağlık ekibi atıf edildi. Çorlu yavru, afiyet ekiplerince ambulansa alınarak Karaman Yetişek ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Otama altına alınan çocuğun havsala kemiğinde antrakt olduğu öğrenildi.

Kaza hatıra kameraya yansıdı

Yaşanan kaymakamlık ise cadde üzerinde bulunan aynı hareket yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde, caddede anne babasının uğrunda oyun oynayan çocuğa arkadan mevrut motosikletin kolaylıkla çarptığı ve çocuğun yerde yuvarlanması yer alıyor. Müşteri kaydında, çocuklarını yerde gören ailenin bile ellerinde kâin poşetleri atarak yardıma koştuğu görülüyor.

“Kaçan sürücüyle dayalı lüzumlu işlemlerin yapılmasını istiyorum”

Kaymakamlık anını anlatan esas Sair Deniz Tülü, “Görüngü Cumartesi haset akşam oldu. Eşim ve çocuğum ile gelişigüzel çarşıya akilane yürürken gürpedek arkamızdan mevrut motor çocuğumuza çarptığı kadar attı ve çoğaltan emanet kaçtı. Ilk ifadesi alınıp serbest bırakıldı henüz sonra tekrar gözaltına alındı. Bugün mahkemeye çıkacak ama netice ne olacak değme bilgimiz bulunmayan” dedi.

Kaçan motor sürücüsüyle alakalı muktezi işlemlerin yapılmasını isteyen ata Soner Tülü ise “Çocuğum trafiğe kapalı alanda kazaya uğradığı için bu sefer ile müteallik yetkililerden işlemlerin yapılmasını bekliyorum. Kaçan sürücüyle ait de vacip işlemlerinin yapılmasını istiyorum “diye konuştu. – KARAMANShare: