Trafiğe ilişkin alanda motosikletin çocuğu darp andaç kamerada

Karaman’dahi trafiğe ilişkin caddede birden revan motosikletin 5 yaşındaki çocuğa çarptıktan sonra kaçtığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Cumartesi saat 23.00 sıralarında Tahsin Ünal Mahallesi Ahmet Hilmi Birant Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, B.G. (18) trafiğe vabeste caddede 70 BC 752 plakalı motosikleti ile seyrederken, çarşıya gezmeye sâdır Özge ve Soner Tülü çiftinin yolda oynayarak giden 5 yaşındaki çocukları Ferman İslam T.’ye çarptı. Çarpmanın etkisiyle adi yavru yere savrularak yaralanırken, motor sürücü ise ilçe yerinden kaçtı. Kazanın arkası sıra çocuklarının yerde olduğunu gören Tülü çifti koşarak yanına geldi. Panik ortamında 112 Acil Davet Merkezi’ni arayan ocak arkalama istedi. İhbar konusunda olay adına polis ve esenlik ekibi gönderme edildi. Çorlu bala, sağlık ekiplerince ambulansa alınarak Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı. Otama altına alınan çocuğun havsala kemiğinde ara olduğu öğrenildi.

Kaza andaç kameraya yansıdı

Yaşanan ilçe ise ana yol üzerinde mevcut benzeri hisse senedi yerinin asayiş kamerası yoluyla saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde, caddede anne babasının önünde oyun oynayan çocuğa arkadan mevrut motosikletin bir anda çarptığı ve çocuğun yerde yuvarlanması vadi alıyor. Azrail kaydında, çocuklarını yerde gören ailenin üstelik ellerinde mevcut poşetleri atarak yardıma koştuğu görülüyor.

“Kaçan sürücüyle dayalı lazım işlemlerin yapılmasını istiyorum”

Kaymakamlık anını anlatan temel Ayrıksı Bahir Tülü, “Görüngü Cumartesi günü akşam oldu. Eşim ve çocuğum ile gelişigüzel çarşıya akla yatkın yürürken anide arkamızdan mevrut motor çocuğumuza çarptığı kabil attı ve çoğaltan birey kaçtı. Önceki ifadesi alınıp serbest bırakıldı henüz sonra tekrar gözaltına makbuz. Zaman mahkemeye çıkma amma bulgu ne olacak gelişigüzel bilgimiz yok” dedi.

Kaçan motor sürücüsüyle ilgili gerekli işlemlerin yapılmasını isteyen ağababa Soner Tülü ise “Çocuğum trafiğe ilişkin alanda kazaya uğradığı amacıyla bu yol ile ilişkin yetkililerden işlemlerin yapılmasını bekliyorum. Kaçan sürücüyle dayalı dahi zaruri işlemlerinin yapılmasını istiyorum “diye niteleyerek konuştu. – KARAMAN

Share: