Torunlar ayak topu şenliğinde buluştu

Bingöl’dahi planlı ve 5 ilden 240 çocuğun katıldığı ‘U11-U12 Bölgesel Minikler Futbol Şenliği’ renkli görüntüler oluşturdu.

Bingöl’birlikte İl Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü ile Tor Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (ASKF) koordinesinde ‘U11-U12 Bölgesel Minikler Ayak Topu Şenliği’ düzenlendi. Ayak Topu şenliğine, Bingöl özellikle tevessül etmek üzere 5 ilden 240 çocuk ortaklık sağladı. Torunlar, 2 çevrim süresince şekerli aynı rekabet ortamında müsabakaları sürdürdü. Merkez Karşıyaka Mahallesi Site Stadyumunda düzenlenen futbol şenliğinde renkli görüntüler ortaya çıkarken, neşe sonrası çocuklara çeşitli hediyeler verilerek memleketlerine gönderilecek.

Şenlik hakkında vukuf veren İl Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Loğoğlu, “ASKF Başkanlığımızla alay malay ortaklaşa düzenlediğimiz 5 ilimizin katıldığı, 12 yaş grubundaki ayak topu şöleni 240 kişinin katılımıyla cumartesi başlattık. Böylesi turnuvaların çocuklarımızın hem fiziksel hem üstelik zihinsel gelişimlerine serencam rütbe enerjik olduğunu biliyoruz. Ati adına Bingöl’ümüzden dolay illerimizden çıkabilecek hevesli sporcuların çalışmasını yapıyoruz. Hem da çocuklarımızın mutlu elan huzurlu tıpkı ortam sağlanması amacıyla toy spor kulüplerimizle gelişigüzel işbirliği zarfında böylesi turnuvaları başlatmış olduk” dedi.

Şenliğin verimli geçtiğini belirten Bingöl Mektep Çocuğu Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mürtefi Ekber Alimoğlu, “Şenliğe Bingöl, Diyarbakır, Bitlis ve Muş illerinden sporcular katıldı. Burada amacımız, çocuklarımızın yaz dönemini abes geçirmemeleridir. Onları bu etkinliğe dahil edip topluma kazandırmaktır. Dünden beri yaptığımız turnuva çokça iyi ayrımsız şekilde sürdü. Banal birlikte çok verimli bire bir nakız aldı. Çocukların aileleri de geldi ve çokça eli nimetli geçti” şeklinde konuştu.

Muş’tan mevrut ve 2 dönem süresince eğlenerek ayakyolu geçirdiğini dile getiren Maşallah Demir, “Maç oynadık ve çok leziz geçti. İlk maçımız 2-2 bitti. Zaman bile maçımızı oynayacağız ve yenmeyi düşünüyoruz. Buradan galibiyetle kalkmak istiyoruz. Kendimi çokça ferah hissediyorum ve geldiğimden çevre memnunum” dedi. – BİNGÖL

Share: