Torku Şekerspor’un paralimpik sporcusu Emine Seçkin’den altın madalya

Torku Şekerspor namına yarışan Emine Herhangi Bir, Bedensel Engelliler Badminton Türkiye Kupasına Tekerlekli Sandalyede mücadele ederek 1 kızıl 1 sim madalya kazandı.

Konya Şeker’den yapılan açıklamaya bakarak, 5-7 Ağustos tarihlerinde Aksaray birlikte yapılan Servet Badminton Türkiye Kupası müsabakalarında Torku Şekerspor sporcusu ve 2020 Tokyo Paralimpik oyunlar 4’üncüsü Emine Seçme, WH2 kategorisi Tekerli Sandalyede Bir Tane Kadınlar’dahi ikinci olurken Koşa Kadınlar’dahi Konya Yetişek Gençlik ve Spor kulübü sporcusu Ebru Gökşen ile altın madalya kazandı.

Mal Badminton Türkiye Kupasına 14 ilden 53 sporcu katıldı.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Torku Şekerspor Kulübü Fahri Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Torku Şekerspor’un idmansız sporculara sonsuz destek verdiğini rapor etti.

Erkoyuncu, Emine Seçkin’i aldığı başarılardan etraf tebrik kartı ederek şunları kaydetti:

“Sporcumuz Emine Seçkin kulübümüze ve şehrimize bakir bir sükse daha kazandırdı. Henüz önceki Paralimpik Oyunlara katılarak bizleri gururlandıran Emine Her kardeşimizin inşallah henüz iri başarılara imza atacağına inanıyoruz. Milli Takımda bile başarılarını ispatlayan sporcumuzla gelişigüzel yeni sporcuları dahi ülkemize vermek amacıyla çalışıyoruz.

Birçok alanda olduğu kabilinden sporda üstelik ülkemize hizmet bizim asli görevimizdir. Kulübümüzün çalışmaları ile seçkin ant ana başarıların bilinen haliyle çok çalışmayla olacağını esasen gine göstermeye çalışacağız. Ülkemize ve şehrimize başarılar kazandıran sporcularımız ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarıların devamını diliyorum.”

Sporcu Emine Değme ise Torku Şekerspor adına yarışmanın kendisini haddinden fazla bahtiyar ettiğini, böyle iri tıpkısı camianın parçası olduğu ortamında cazibeli olduğunu belirtti.

Seçme, “Şimdi bir numara amacım, son teşrin ayında Tokyo’üstelik yapılacak olan Mülk Badminton Acun Şampiyonasında ülkeme ve Torku Şekerspor Kulübüme madalya kazandırmak olacaktır. 2024’üstelik yapılacak Olimpiyatlara süzülmek üzere de yılmadan haddinden fazla çalışacağım.” ifadelerini kullandı.

Share: