Tezgahtaki 1 metre 50 santimlik balıklar demet odağı oldu

Tezgahtaki 1 metre 50 santimlik balıklar ilişki odağı oldu

Bu balıkları görenler dönüp aynı elan bakıyor, fotoğraf çekiyor

BİNGÖL Bingöl’de balıkçı tezgahında kâin 1 metre 50 santimlik Orkinos ve Papağan balıklarını gören vatandaşlar dönüp tıpkısı elan bakıyor, bazıları bile telefonla fotoğraflarını çekiyor.

Bingöl’de etraflı yılladır balıkçılık yapan Ahmet Bürkek, tezgahına getirttiği 1 metre 50 santimetre boyunda Orkinos ve Papağan balıkları vatandaşların bandaj odağı oldu. Kestirmece 60 kilogram ağırlığında olan Orkinos balığını gören vatandaşlar, fotoğraf çekmeden geçmiyor. Kilogram fiyatı 130 TL olan Orkinos’un kestirmece 1 metre 50 santimetre olduğunu tamlayan balıkçı Ahmet Bürkek, kentte seçme mevsim eş çeşitler getirdiğini vurguladı.

Vatandaşların bu zümre çeşitlere umu gösterdiğini nâkil Bürkek, “Yıllardır bu işi yapıyoruz ve yıllardır üstelik amacımız Bingöl’ümüze bu balıkları ifade etmek. Zaman 1,5 metreye mümasil boylarıyla orkinos ve papağan balıkları getirdik. Bunun dışında uzun hayvan balığı, kalamar, karides kabil bir nice çeşidi getiriyoruz. Halkımız birlikte buna dilek gösteriyor, ayrı ayrı tatlar denemeyi seviyor. Şuan getirdiğimiz Orkinos balığı var 1,5 metredir. Yıldızlı suda yetişen ayrımsız balıktır. Haddinden Fazla içimli ve nazikçe aynı eti var. 1,5 metre boyunda ve kestirmece 60 kilodur. Papağan balığı var çekmece bir boyda ve 25 kilogram ağırlığında. Dudu balığı bizim sularımızda olmayan benzeri balıktır. Onları bile getiriyoruz ki bizim insanımız onları de tatsın” şeklinde konuştu.

Share: