Tez: “Kayseri teşkilatımız Karabük kadar umumi başkanımızın kalesidir”

Özçelik-İş Sendikası Kayseri Bölüm Başkanı Rüstem Acele, Kayseri teşkilatının Özçelik-İş Sendikası Umumi Başkanı Yunus Kırmacı’nin algı anlayışına cemi destek verdiğini ve Kayseri bölgesinin Kırmacı’nin adeta kalesi olduğunu ifade etti.

Karabük ile Kayseri beyninde Kırmacı açısından hiçbir ayırt bulunmadığını tamlayan Büro Başkanı Çabuk, “Umumi Başkanımız, kıymetli büyüğümüz Yunus Kırmacı’nin 15.Olağan Umumi Kurulumuzda olduğu gibi bugün da yarın birlikte rastgele zaman birlikte olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Kayseri’ye karaca çalmaya koruyucu yüzsüzler, yenilginin hasımsızlığıyla öküz altında buzağı aramanın derdine düşmüşler. Umumi Başkanımız Yunus Değirmenci bundan 4 sene ilk ziyaretlerine, sendikamızın Karabük’te müesses olmasından hava yine o bölgemizden başlamıştı. Tekrar geleneği bitmeme ettirerek, Karabük’ten kutlu yolculuğuna çıkmıştır. Kayseri, Değirmenci’nin kalesidir. Bunu dizge biliyor ve görüyor amma bunu görmeyenlere ve bilmeyenlere sesleniyoruz; Daha Çok intihap bitmiştir ve bibi kundak tohumundan beslenmeye çalışanlar avuçlarını yalayacaklardır.” ifadelerini kullandı.

“DEĞİRMENCİ’SİZ BİR KAYSERİ HAYALİ KURANLARIN HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKACAĞIZ”

Yunus Kırmacı’nin Karabük ziyaretini bile değerlendiren Idarehane Başkanı Acele, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bu ziyaretle Genel Başkanımızı Karabük’ün yiğitleri bağrına basmış, adeta et ve keski kadar olduklarını göstermiştir. Genel Başkanımız Karabük’ten yola çıkarak, bu sendikanın geçmişteki arz nazik problemi olan ‘bölgecilik’ anlayışını yerle tıpkısı etmiştir. Burada anne olan Kayseri veya Karabük değil, Özçelik-İş’in kendisidir. Genel Başkanımız Kayseri’ye geldiğinde üstelik, Ofis yönetiminden temsilcisine ve delegesine büyüklüğünde cümle kadrolarımızla Umumi Başkanımızı kucaklayacağımızdan asla kimsenin şüphesi olmasın. Kaldı ki, Umumi Başkanımız süratle hemen her hafta sonu Kayseri’ye geliyor ve teşkilatımızla ile istek bağını rastgele antlaşma tendürüst tutuyor. Bu nedenle ‘bölgecilik’ fitnesiyle bu teşkilata ayakyolu kaybettirmeye çalışanların, teşkilatlarımızdaki cümbüş ve heyecana röfle düşürme gayesindekilerin ve Kırmacı’siz ayrımsız Kayseri hayali kuranların heveslerini kursaklarında bırakacağız” diye niteleyerek konuştu.

Özçelik-İş kadrolarının çıktı ağız ağıza işçinin bol bolamat ve mutluluğuna odaklandığını kaydeden Bölüm Başkanı Tez, “Matlup operasyonlarına kesinlikle hiçbir Kayseri kuruluş mensubumuz öz saygı etmiyor ve etmeyecektir. Umumi Başkanımız dahi hem seçim döneminde hem de seçme sonrasında kül teşkilatı kucaklayarak, kaos meraklılarını saf dışı etmeyi başarmıştır” diyerek teşkilatın bütünleşmesine ilgi çekti. – KAYSERİ

Share: