Temas çevrim 6 bin 205 öğrenciye ücretsiz kemirmek veriliyor

Milli Eğitim Bakanlığının sağladığı imkanlarla Niğde’bile 6 bin 205 öğrenci, ücretsiz aşındırmak hizmetinden faydalanıyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Atatürk Küçük Asya Lisesi’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, taşımalı eğitim gören ve pansiyonlarda küsurat öğrencilere ücretsiz aşındırmak hizmeti sunulduğunu söyledi.

Yemeklerin Milli Yetişek Bakanlığı yoluyla karşılandığını tamlayan Yaşar, şunları kaydetti:

“Taşımalı kapsamında ilkokul, ortaokul, lise ve hususi eğitim öğrencilerimiz bu imkandan yararlanıyor. Yemeklerimiz diyetisyen eşliğinde öğretmenevlerimiz marifetiyle yapılıyor. Öğlen taşımalı öğrencilerimize hamam yemek veriyoruz. Pansiyonda kalan öğrencilerimize de her okulumuzun pansiyonunda kendi aşçılarımız, lokanta yardımcılarımız ve apotr personelimiz aracılığıyla yemek yapılıyor. Sabah 13 çeşidin olduğu zahir büfe veriyoruz. Öğlen 3 kabil yemeğimiz var, akşam ezanı üstelik ayrı aşındırmak çıkıyor. menü maaş belirleniyor, öğrenciler seçme çağ hangi yiyeceğini biliyor.”

Yaşar, kemirmek hizmetinin beraberinde öğrencilere gato ve poğaça gibi küşayiş öğünler verildiğini birlikte dile getirdi.

Share: