“Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız geçişsiz” diyen SELIM Partili beniâdem, görüngü mucit sözleri sonrası suskunluğunu bozdu

Doğru Fırka Cıvıl Cıvıl Milletvekili Şenel Yediyıldız, katıldığı benzeri televizyon programında Reisicumhur Erdoğan’ı överken “Tayyip ağabeye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız geçişsiz” ifadelerini kullandı.

DÜRÜST PARTİLİ VEKİL SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Programda harcama ettiği eksiksiz nedeniyle aralarında birçok siyasinin bile bulunduğu ismin tepkisiyle karşılaşan Yediyıldız namına yönelik eleştirilerin ardından sessizliğini bozdu.

“MENFAATİM İÇİN HANGI KİMSEYE YALVARIRIM HANGI BIRLIKTE EKSANTRIK ŞEYLER YAPARIM”

“Ego bu ifadeleri tıpkı yerel televizyonda konuştum. Ve benim konuştuğum ifadeler, domestik ifadelerdir. Bizim yöremizde insanların ferah ferah kullandığı ifadelerdir. Bu ifadenin arkasında rastgele birisine hakaret yoktur ve beni bilenler agâh; ego şimdiye kadar menfaatim üzere ne kimseye yalvarmışımdır, ne de apayri kalem şeyler yapmışımdır” diyen Yediyıldız, Odatv’ye yaptığı açıklamada SELIM Parti Erzurum Saylav İbrahim Aydemir’in namına yönelik “Haddini aşmıştır” eleştirilerine bile cevap verdi.

“BU HADDİ AŞMA VATANA, MİLLETE KARŞI FALAN DEĞİL”

Yediyıldız, “Herkes olaya özlük yoluyla bakıyor. Beni tanıyanlar, ‘sen menfaat üzere konuşmadın ama hakeza konuşmamalıydın’ diyen var. Erzurum Mebus İbrahim Komutan ‘haddini aşmıştır’ dedi. ‘Eyvallah’ dedim. Ben belki haddimi aşmışımdır. Ama bu haddi aşma, vatana, millete alın falan değil…” diye niteleyerek konuştu.

Share: