Tatvan’a eskimemiş spor tesisleri kazandırılıyor

Tatvan Şehremini Mehmet Sakıncasız Geylani, Toyluk ve Spor Bakanlığı aracılığıyla ilçede proje bedeli 120 milyon lira olan spor tesisleri kazandırılıyor.

İlçe merkezinde güzeşte ay temeli atılmış ve alan topu kortları, bilgisizlik merkezi, sportmen fabrikası, futbol sahası, spor kompleksi ile yarı olimpik yüzme havuzun da kayran aldığı 4 tesisteki çalışmalar devam ediyor.

Belediye Reisi Mehmet Tehlikesiz Geylani, yaptığı açıklamada, ilçede bu kapsamda yapılan yatırımın 120 milyon lira olduğunu söyledi.

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı ile gelişigüzel ilçenin içtimai bünye ihtiyacının giderilmesi üzerine iş yürüttüklerini belirten Geylani, şöyle devam etti:

“Toplamda 120 milyon lirayı aşan ayrımsız envestisman. 4 balaban projeyle ilçemizde en beş altı 30 yıllık spor tesisi ihtiyacı karşılanmış olacak. Bu tesislerde benzeri anda binlerce birey spor yapabilecek. Sınırlanmış alanlarda antrparantez çokça amaçlı salonlar olacak. Halihazırda ilçemiz sahilinde kort var ama hem hasis hem bile sıkıntılı olduğu amacıyla ihtiyacı karşılamıyordu. Buradaki say tamamlandığında yekpare ihtiyaç ve mesail kaldırılmış olacak. Şu an bulunduğumuz yerey 18 dönüm. Burada ikisi sınırlanmış, ikisi kilitsiz küreksiz atılmak için arsıulusal standartlarda 4 kort nesir ediyoruz. Çabucak taraf tarafta üstelik bilgisizlik merkezi inşaatı bitmeme ediyor ve Tatvan Belediyesi Konservatuarı yerine hizmet verecek. Okçuluk poligonları kurmayı hedefliyoruz.”

Futbol sahasını birlikte iki ayda hizmete açmayı planladıklarını ve 500 kişilik sekilik yapılacağını anlatan Geylani, acemi spor kulüplerinin tam ihtiyaçlarını karşılayabilecek bire bir spor kompleksi mensur ettiklerini dile getirdi.

İlçeye nısıf olimpik yüzme havuzu kazandıracaklarını bildiren Geylani, “Orası birlikte 17 bin metrekare açıkça, 3 bin metrekare vabeste alana eş ve yegâne katlı olacak. Vabeste alanda yüzme havuzu, erkek ve hatun fitness salonları, sauna ve diğer donatılar olacak. Kilitsiz Küreksiz alanda ise tutum yolları, kamelyalar, basket ve uçan top sahaları olacak. Bunlar haricinde 10 yön sahası projemiz var. İlçemizdeki 10 ayrımlı noktaya kurulacak. Bu sezonda onları dahi tamamlayıp halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: