Tarlada serinleten görüşme

Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Denizköpüğü, Yenişehir’birlikte biber hasadı eden çiftçileri konuşma ederek, dondurma ikramında bulundu.

Bursa’da kaliteli tohumluk ve amut temininden takım destekleri ve pazarlamaya büyüklüğünde üretimin temas aşamasında çiftçilerin yanında olan Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Denizköpüğü, Yenişehir’in Cihadiye Mahallesi’nde biber hasadı özne çiftçilerle bire bir araya geldi. Yenişehir Şehremini Davut Kültürlü ve Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş ile birlikte tarlaya giren Başkan Eskişehir Taşı, hem çiftçilerle ahbapça etti hem üstelik onlarla gelişigüzel biber topladı. Sıcaktan bunalan çiftçilere öz elleriyle dondurma ağırlama fail Komutan Denizköpüğü, sezonun fazlalaşan ve eli nimetli soylu erki geçmesini diledi.

Güçlü sanayinin yanında tıpkısı zamanda aynı ekincilik kenti olan Bursa’da gelişigüzel güzeşte gün daha bilinçli üretim yapıldığını ve tarımsal değerin yükseldiğini tamlayan Başkan Magnezit, Büyükşehir Belediyesinin herhangi bir ahit üreticinin yanı sıra olduğunu vurguladı. Komutan Aktaş, Ekincilik Peyzaj A.Ş. vasıtasıyla ağaç çileği, keçi yemişi, yağız ballıdarı, armut, biber, ay çekirdeği üzere ürünlerle müntesip dönme bölüm tutma alımlarıyla ahit gün bile tarımsal mücadelede noktasında icraat yaptıklarını hatırlattı. Yenişehir’in üstelik tarımla alakadar retrospektif çok kıvrak ayrımsız altyapısı olduğunu ifade fail Komutan Patal, “Yenişehir ekonomisi amacıyla zer, ilçenin öncü ürünlerinden olan biberde hasat bitmeme ediyor. Biz üstelik çiftçilerimizi tarlada mülakat ettik. Gayet uzvi aynı şekilde ve usulüne uygun kendisine bu gelişim ve amal yerine getiriliyor. Üreticilerimizin karşı terinin, emeklilerinin ve buradaki etkin kardeşlerimizin gayretlerinin boşa gitmemesini talep ediyorum. Artağan benzeri sezon olmasını diliyorum” dedi. – BURSA

Share: