Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Nevşehir’de konuştu

Ekincilik ve Orman Vekil Yardımcısı Ebubekir Gizligider, “Bu sene kumpir mal etti, sair sene hangi olacak, acaba kabağa mı geçsek’ sorularının tamamını bitireceğiz. Anlayış ediyorum bu hazırlıklarımız familya ayında TBMM’ye sunulacak.” dedi.

Gizligider, İbrahimpaşa Mahallesi’ndeki pazar yerinde düzenlenen Kapadokya 1. Tarım ve Besin Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada, DOĞRU Fırka iktidarı döneminde Nevşehir’e bakanlıklarınca kazandırılan yatırımların, bundan ahir süreçte birlikte bitmeme edeceğini rapor etti.

Türkiye’nin ekincilik, azık ve hayvancılık alanında okkalı adımlar atmaya başladığını nâkil Gizligider, şöyle konuştu:

“Türkiye akıbet 20 yılda sağlık, muvasala, defans ve uygulayım bilimi meselesini bittabi hallettiyse ekincilik ve hayvancılık meselesini de halledecek. Bununla ait hep çalışmalarımız tamamlanıyor. Sunturlu bire bir yaz geçirdik, bu bereket çiftçimize ve besicilerimize yansıdı. Biz bunu aynı standart haline getirmeyi amaçlıyoruz. ‘Bu sene kumpir dünyalık etti, vesair sene ne olacak, acaba kabağa mı geçsek’ sorularının tamamını bitireceğiz. Hesap Pusulası ediyorum bu hazırlıklarımız familya ayında TBMM’ye sunulacak. Türkiye Yüzyılı tarımda de alelacayip parlayacak.”

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ise turizmde dolay plana sâdır kentin tarımda bile akıbet yıllarda kendini göstermeye başladığını belirtti.

İl genelinde tarım alanında atılımlar yaşanmaya başlandığını kaydeden Becel, ilki düzenlenen fuar ile Nevşehir’in bu alanda üstelik tanınırlığının artacağına inandığını kaydetti.

Konuşmaların arkası sıra fuarın düzenlenmesinde emeği sabık sivil sosyete kuruluşlarının temsilcilerine onurluk verildi ve açılış gerçekleştirildi. Katılımcılar, besin, tarım ve hayvancılık sektöründe neşelilik gösteren firmaların stantlarını görüşme etti.

Fuar 4 Çatlak Veriş gününe büyüklüğünde gezilebilecek.

Share: