Tarihi mezarlıktaki hararet büyümeden söndürüldü

Bitlis’in Çakal Armudu ilçesinde tarihi mezarlıkta çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

Ahlat ilçesindeki tarihi Kermen Mahallesi Mezarlığı’nda öğleden sonra isimsiz ayrımsız nedenle coşkunluk daha çok. İhbar konusunda bölgeye itfaiye aracı ve polis ekipleri sevk edildi. Fenomen namına giden itfaiye ekipleri, büyüyen alevlere engelleme etti. Güvenlik ekipleri ise bölgede asayiş önlemi aldı. Çakal Armudu Belediyesi itfaiye ekiplerinin akarsu ve cuşiş tüpleri ile engelleme ettiği coşkunluk büyümeden söndürüldü.

Yangın hesabına her an ekiplerin itfa işlemine koruyucu olan Yabani Armut Şehremini Abdulalim Mümtaz Sürücü, sıcaklıkların arttığı bu günlerde vatandaşları elan titiz ve duyar olmaları üzerine uyarılarda bulundu. Çoban, “Kale Mezarlığımızda gerçekleşen yangına ekibimiz tezelden müdahale etti. Hamdolsun hasarsız aynı şekilde olayı tamamlamış olduk. Vatandaşlarımızdan ricamız, özellikle birlikte çevreyi uyarmalarında yarar var. Havaların sıcaklığı ve hele bitkilerin üstelik kurumasıyla bu soy sıkıntılar haddinden fazla sıklıkla meydana gelebilir. Vatandaşlarımızın hassaslık göstermelerini istiyoruz. Takkadak bu zümre hadiselerde bizi uyarırlarsa, bir hasar oluşmadan engelleme ika şansı yakalamış oluruz. Mezarlıkta çok bir uymazlık olmadan hadiseyi kurtarmış olduk” dedi. – BİTLİS

Share: