Tam kar yağmayınca mevsim açılamadı (2)

Kışın arz çetin yaşandığı kentlerden olan Bayburt’taki Kop Dağı Şita Sporları ve Kayak Merkezi’nde ehliyetli kar olmadığı için zaman elan açılamadı.

Her yıl Bayburt’un yanı sıra yer illerden da kayakseverleri ağırlayan, site merkezine 40 kilometrede 2 bin 409 rakımlı Kop Dağı’ndaki ski merkezinde 1260 metrelik yarışlık ve teleski bulunuyor.

Toyluk ve Spor İl Müdürü Hiçlik Köse, AA muhabirine, hatır istenilen seviyede olmaması zımnında merkezi görgüsüz zamanda faaliyete açamadıklarını söyledi.

Önceki yıllarda teşrinisani veya aralıkta sezonun başladığını anımsatan Köse, “Ehliyetli kar namevcut. Şu dakika dağın birçok bölgesinde çimenler, arazi gözüküyor, fırtınanın doldurduğu yerleri saymazsak 10-12 santimetre kalınlığında kar var.” diyerek konuştu.

Köse, değişik şampiyonalara hazırlanan sporcular ile günübirlik tatil yazmak isteyenlerin bu durumdan hırçın etkilendiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Sporcu arkadaşlarımız antrenmanlarını yapamadılar. Bir Nice sporcumuz toprak yarışmasına evet üstelik Türkiye şampiyonasına alıştırma yapamadan gittiler veya gidecekler. Kar yağışı bekliyoruz, inşallah güdük zamanda beklediğimiz kar yağar, pistimizi yaparız ve sporcularımıza, kayakseverlere bu hizmeti sunarız.”

Share: