Talep Çalımbay: “Avrupa kupalarından süratle süzülmek istemiyoruz”

Sivasspor Maharet Direktörü Arzu Çalımbay, “Tahakküm bir fikstürümüz var. Avrupa kupası maçlarımız var. Nazik ihtimal Malmö ile eşleşeceğimizi düşünüyorum. Birden çabukça temas yıl Avrupa kupalarında oynayan ayrımsız takım. Takımımızı çokça bol şekilde kurmamız gerekiyor. Avrupa kupalarından hemencecik elenip akmak istemiyoruz” dedi.

Sivasspor’üstelik Teknik Direktör Ikbal Çalımbay, kulübün resmi genel ağ sitesine açıklamada bulundu. Çalımbay, eskimemiş sezonun herkese kırnak olmasını dileyerek sözlerine başladı. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini söyleyen Çalımbay, “Hem Bolu hem birlikte Avusturya kampını çokça ongun şekilde tamamladık. Oynadığımız tedarik maçlarında dahi gayet iyiydik. Şu an yer nazik sıkıntımız para aktarımı. Bizden giden 9 oyuncunun yerini doldurmamız gerekiyor. Çok aktör istemiyoruz. Giden arkadaşların yerini alsak yeter. Bunu aynı zaman geçmiş yapmamız geçişsiz. Baktığımız ahit çok baskı bir fikstürümüz var. Avrupa kupası maçlarımız var. Iri belki Malmö ile eşleşeceğimizi düşünüyorum. Çabukça dakikasında değme sene Avrupa kupalarında oynayan benzeri topluluk. Onlara alın hem oynadım hem birlikte çalıştırıcı namına karşılaştım. Onları elediğimiz maçlar de var. İyi benzeri mızıka. Takımımızı haddinden fazla mebzul şekilde kurmamız gerekiyor. Geçen sezonu mükemmel şekilde bitirdik. Avrupa kupalarından çabucak elenip gelmekistemiyoruz. Orada birlikte parıldamak istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Taraftarımız ile oyuncularımız bütünleşirse Gaziantep maçını birlikte ongun şekilde geçireceğiz”

Gaziantep FK ile cumartesi günü sahasında oynayacakları ligin önce hafta maçında taraftara çokça güvendiğini söyleyen Çalımbay, “Taraftarımız ile oyuncularımız bütünleşirse bu maçı dahi inşallah dolgunca benzeri şekilde bitireceğiz. Bitirmemiz bile gerekiyor katiyen. Peşi Sıra ağırlık dört maçımız var. Bu maçları ongun şekilde geçmemiz üzere kullanılmamış arkadaşların bize katılması gerekiyor” açıklamasını yaptı. – SİVASShare: