Tahsin Tamlık: “Pandemi jenerasyonundayız”

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Kül, Afyon kampında matbuat toplantısı düzenledi. Bilcümle, “Pandemi jenerasyonundayız. Buradaki oyuncularımız maatteessüf iki sene çok sık karşılaşma oynama şansına cemaat olamadılar. Gelişimde aksaklıklara amil oldu. Biz bu açığı kapatmaya çalışıyoruz. Objektif ve netiz” ifadelerini kullandı.

Bursaspor Maharet Direktörü Tahsin Birlik, Afyon kampının ikinci gününde yapılan akşam antrenmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Üçüncü etabın lacerem başladığı ve kamp süresinde yapılacak tedarik maçları ile ilişik konuşan 53 yaşındaki teknikçi şunları aktardı: “Dinlenme Kampı konforumuz gayet yerinde. Tedbir maçlarıyla kendimizi test etme şansı bulacağız. Nerede olacağımızı göreceğiz. İlk kadem adaptasyon ve fiziki yüklenme dönemiydi. Zihayat oyuncularımız rahatlığı yavaş yavaş yakalayabileceklerdi. İkinci hazırlık maçımız Aksaray Şehremaneti ile 8 Ağustos’ta yapılacak. Görmüş Geçirmiş futbolcularımız takımı sahipleneceklerini kesin şekilde gösterdiler. Zaten önceleri dahi kafalarında tıpkısı istifham işareti yoktu. Abilik yapacaklar öğün gösterecekler. Tığ da bu iletişimi rasat altında tutacağız. Zinde futbolcularımız kişi nesep performanslarını ortaya çıkardılar. Onlar bile çokça ak yazılı olduklarının farkındalar. Bursaspor markasına değer katmaya namzet oyuncular. Onlar ile ilişkin planımızı kısa-itidalli-teferruatlı vadeli yaptık. Bizler onları yükseltmek ile mükellefiz. Onları geliştirmek amacıyla elimizden geleni yapıyoruz.”

“Furkan’ın 5 güne ihtiyacı var”

Furkan Emre Ünver’in sakatlığı ve kampa katılamayan oyuncular ile ilgilendiren mevrut sorulara Tahsin Tekmil şu yanıtı verdi: “Furkan’ın beş günce tedavisi henüz var. Sonrasında aramıza katılacak. Gâh oyuncular aileden ekolojik ortam az buçuk medyatik olabiliyorlar. İlk kadem çalışmamız 40 oyuncu ile başladı. 10 oyuncumuz altyapıda çalışmalarına bitmeme ediyor. Hasan Basri dahi onlardan biri. Biz onları strateji edeceğiz. Gereken ışığı verdiklerinde tekrar bizim aramızda olacaklar. Bu bir yarış. Ince ayrımsız maraton. Henüz tevessül noktasında birçok oyuncumuz. Tığ gelişimlerine ulama sağlar diyerek böyle aynı çalışmaya gittik. Burada birkaç müddet almaktansa gidip başka takımlarda sınama edinebilirler. Pandemi jenerasyonundayız. Buradaki oyuncularımız maatteessüf iki yıl çokça sık maç oynama şansına cemaat olamadılar. Gelişimde aksaklıklara etmen oldu. Tığ bu açığı kapatmaya çalışıyoruz. Nesnel ve netiz. Zaman içerisinde yaptığımız planların doğruluğunu göreceksiniz. Bursaspor’un kazandığı şeyler ile bunlar ortaya çıkacaktır.”

Tahsin Cümle’dan taraftara evire çevire mesaj

Tahsin Cemi sözlerine şöyle devam etti: “Hareketli ayrımsız grupta mücadele edeceğiz. Sabık seneki kadrosunu kurup üstüne berkitme işleyen takımlar var. Herkesin ligin genişlik tepesinde olabilmesi işin matematiğine kontra. Bizim motivasyonumuz efdal. Adam Olmak ve markaya ayar desteklemek isteyen oyuncu grubuna sahibiz. Bizdeki yandaş gücü o gruptaki tek takımda bulunmayan. Biz taraftarımızı heyecanlandıran bire bir oyun ortaya koyarsak tek çekincemiz bulunmayan” dedi. 53 yaşındaki çalıştırıcı akıbet kendisine Talha Yakın’ın sakatlığı ile ilişik şu bilgiyi verdi: “Talha’nın ayak bileğinde ufak tıpkı sakatlık yok. Şu an esenlik ekibimizin kontrolünde. Çok okkalı tıpkısı molekül olduğunu düşünmüyorum. Oyuncularımız bölüm dönme gelişiyor. Gözlemlemeye bitmeme ediyoruz. Bizi heyecanlandıracak performanslar ortaya koyabiliyorlar. Bir ayımız var herhangi bir husus değişebilir. Oyun içi hamlelerimizde rahatlatacak opsiyonlarımız var. Bu de bizim üzere çokça değerli.” – BURSA

Share: