Tahsin Parçalanmamış: “Bursaspor takımının ayakları yere akva basacak”

Bursaspor Ustalık Direktörü Tahsin Cümle, “Oyuncular kendilerini yeni tanıyorlar. İyi performans ortaya koyan oyuncularımız bile oldu. Ama canlı yaşta iri misyonlar yüklemek da istemiyoruz. Bizim ve takımımızın ayakları yere sağlam basacak. Gelişeceğimizi göreceksiniz” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tüm, Şike Tai FC ile 0-0 berabere kalınan maç ve Afyon kampının gidişatı ile ilgili konuştu. 53 yaşındaki teknik adam, “Bizim üzere gür benzeri tedbir maçı oldu. Yoğun bire bir tedbir maçında çocukların nasıl performans ortaya koyacağını zaaf ediyorduk. Beklentilerimizi karşıladılar. Ayaklarımız yere basması gerekiyor. Oyuncular kendilerini yıpranmamış tanıyorlar. İyi performans ortaya koyan oyuncularımız bile oldu. Ama tendürüst yaşta şişman misyonlar atfetmek bile istemiyoruz. Bizim ve takımımızın ayakları yere sağlam basacak. Gelişeceğimizi göreceksiniz. Herhangi Bir geçen dönüş değişiyorlar ve özgüven kazanıyorlar. Değişik varyasyonlar amacıyla çaba gider ediyoruz. Taktik çalışmalarımıza kullanılmamış başladık. Oyun içindeki değişkenliklere adapte olacak oyuncuları yaratmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Rastgele geçen bölüm gelişiyoruz”

Bursaspor Maharet Yönetmen Tahsin Birlik, Şike Tai maçındaki sert oyunla ilgili kendisine, “Baziçe sistemimizde agresiflik var. Elbette ki bu duyguyu korumalıyız. Oyuncularımızın göstermiş oldukları öfke ve görelik cesim. İlk tedarik maçı olmasına karşın coşku ve sinerjiyi gördüm. Birlikteliği gördüm. O birliktelik bizi yukarıya taşıyacak. Rastgele güzeşte dönüş gelişiyoruz. Ligde ayrımlı işlere imza atacağımızı düşünüyorum” dedi. 53 yaşındaki teknik adam, 3. hazırlık maçının bu akşam ezanı galiba olacağını, 4. hazırlık karşılaşmasını ise Etimesgut Belediyespor’la oynayacaklarını belirtti.

“Eleştiri yapanlar henüz iyisini yapsınlar tığ de alkışlayalım”

Bursaspor Beceri Direktörü Tahsin Eksiksiz, serencam yaptığı matbuat toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a tıpkısı kaç kat teşekkür etmesinden bilahare gelen eleştirilere kaba yanıt verdi. Tekmil, “Bizim Bursa şehirinin sunu balaban sıkıntısı kimsenin kimseye beğenmemesi Herkesi eleştirmeli yaklaşması. gerçekçi olmak lazım. Belediye Reisi’nın kemiksiz bir desteği var kulübe. İnşallah birliktelik sağlanır. O çekememezlik biter bu şehirde. Bursa şehrinin sunu şişman markası Bursaspor’dur. Şahsi egoların bahis konusu olmaması lazım. Egolardan sıyrılıp çabucak Bursaspor’u düşünmesi lazım. Hiçbirimiz muhteşem değiliz. Kebir olan bu ayraç. Eleştiri yapanlar daha iyisini yapsınlar biz birlikte alkışlayalım” diye konuştu.

“Furkan Emre Ünver ve Talha Mümasil 1-2 aktarılma süresince dönecek”

Bursaspor Maharet Direktörü Tahsin Yekpare, hastalıklı futbolcuların akıbet durumu ile ilgilendiren bilgiler paylaştı. Sakatlığı sebebiyle Afyon’a getirilmeyen Furkan Emre Ünver ve kampta sakatlanan kaleci Talha Mümasil’ın güdük müddet içinde takıma katılacağını müjdeleyen deneyimli sarıklı, “Furkan Emre Ünver ve Talha Andıran 1-2 devir içre aramızda olacak” dedi. Tahsin Cemi antrparantez, 16 numaralı formanın Eren Güler’e verilmesiyle ilişkin olarak da, “Onla ilgili tıpkısı müşavere yapmadım. Taşımaması ve asmamız gerekiyorsa asarız” açıklamasında bulundu. – BURSA

Share: