Süper Tabur yolundaki Horozkent’e Belerus’dan alıntı

– Süper Küme yolundaki Horozkent’e Belerus’dan aktarma

DENİZLİ – Karı Ayak Topu 1. Ligi’ni 17. hafta itibarıyla 21 puanla 5. sırada mütemmim ve hedefini Süper Küme kendisine belirleyen Denizli temsilcisi Horozkentspor, kadrosunu iki Beleruslu futbolcu ile güçlendirdi.

19 yaşındaki ileri uç oyuncusu oyuncusu Skryhanava Hanna ve 34 yaşındaki stoper mevkiinde oynayan Anastasiya Kynitskaya’yı renklerine dahil eden Horozkentspor’de murat arz azından takviye edilmiş kadrosu ile play off’a kalarak oradan Süper Tomar’e üremek. Transferleri ve ligi değerlendiren yeşil beyazlı takımın Pakt Başkanı Kamil Karabuğa, takımın şu anda istedikleri yerden az buçuk uzakta olduğuna özen çekerek, “Beş Altı maçta bahtsız fakül kayıpları yaşadık. Amma tığ bunları telafi edeceğiz. Hedefimiz play-offlar orayı üstelik geçip anne hedefimiz olan Eş Ayak Topu Süper Ligi’ne çıkacağız. Rakiplerimizle savaşım ederken imkanlarımız istikametinde çabalamak zorundasınız. Kadromuz tüvana ve naif kızlarımızdan kuruluydu ancak hocamızla görüşüp zaruri yerlere takviye yapılmasını istedi. Bizde imkanlarımız istikametinde transferlerimizi yaptık” dedi.

“Bu yıl çok ırak deplasmanlarımız oldu”

Ligin ikinci yarısının geçmiş çeyreğini tamamlamak üzere olduklarına vurgu özne Kulüp Başkan Vekili Abdülbaki Aras üstelik, “Bugüne büyüklüğünde yaptığımız maçlarda imkansızlıklarla takımımızı 5. Sıraya getirdik. Maatteessüf genişlik iri sorunumuz Denizli halkından ve bize alay verenlerden destek bulamamak. Horozkentspor için elimizden gelen seçkin şeyi yaparız diyen benzeri sürü insan hisse senedi icraata gelince sus parmak oldular. Iyesiz kalıyoruz. Bu yıl haddinden fazla uzak deplasmanlarımız oldu ve maalesef gösterişli bir bütçe ile yola çıktık. Maddi anlamda gravite yaşıyoruz. Lüzumlu ego icap Kamil Komutan elimizden geleni yapıyoruz amma bittik tükendik desek yeri var” diyerek konuştu.

“Onlara oyunsal anlamda asla dal eğmedik”

Ligde taze ve toy bir takımla mücadele ediyoruz diyen Horozkentspor Teknik Sorumlusu Osman Kıraç ise “Bu sene 1. Loda filhakika mukavemetli geçiyor. Kızlarımızda deneme eksikliği görüyorum. Amma oyunsal anlamda ve futbolcuların gelişimi açısından özge takımlara baş tutak takımız. İlk etapta para aktarımı özne mal harcayan takımlarla mebde kafaya oynadık. Onlara oyunsal anlamda katiyen üzeri eğmedik. Şanssız benzeri şekilde sınama eksikliğinden kaynaklanan sebeplerden periferi verdiğimiz maçlar oldu. Geride küsurat 17 haftada maatteessüf karşılaştığımız bildirme büyük ülkü düzenli stabil bire bir grup ile maçlara çıkamamamız oldu. Ligin hoşgörüsüz kalanında hedefimiz play-off’a forma orada şansımızı almak istiyoruz. Fire gördüğümüz bölgelere iki Belerus’lu oyuncuyu nakil ettik. Hem ileri uç hem savunma stoper hattımıza sağlamlaştırma yaptık. Dilek isterdi kim yerli oyuncularımızla lige bitmeme edelim fakat ligde sair takımlarda aktarma yapıyorlar ve bedel şartlarda yarışmak üzere para aktarımı ika ihtiyacı mecburi oldu” ifadelerini kullandı.

Beleruslu iki oyuncu Skryhanava Hanna ve Anastasiya Kynitskaya’dahi, Horozkentspor’u Süper Yığın’e derk etmek ve takımın başarısına katkıda yatmak için geldiklerini belirterek, “Denizli çokça güzelce, burada olduğumuz için çokça mutluyuz. Burada çokça güzelce tıpkı ortam var. Hedefimiz takıma destek olarak elimizden gelen gayreti göstererek Süper Tomar’e üremek” şeklinde konuştu.

Share: