Sungurlu itfaiyesi 247 yangına müdahale etti

Çorum’un Sungurlu ilçesinde İtfaiye Müdürlüğü’ne tutkun ekipler bu yılda yangından yangına koştu. Ekipler, 2022 yılında bütün 247 yangına müdahale etti.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, itfaiye aracı ekiplerinin 2022 yılında kaza merkezi ve ilçeye sadık köylerde meydana mevrut 31 ocak, 132 arazi, 17 çevirgeç yangını, 2 orman yangını, 6 ocaklık yangını, 5 şişman yangını, 5 ruh trafosu yangını, 12 dam ve samanlık yangını, 2 bamyatarlası yangını, 13 tandırlık yangını, 9 saman balyası yangını ve 13 gübür bidonu yangınına engelleme ettiğini söyledi.

İtfaiye ekiplerinin 2022 yılı içerisinde, kaza genelinde meydana mevrut 53 gidiş geliş kazasına de müdahalede bulunarak araçta sıkışan kazazedelerin kurtarılmasını sağladıklarını hatırlatan Komutan Şahiner, antrparantez asansörde çevrilmiş mütezayit 27 vatandaşa da yardım ettiklerini bildirdi.

Vatandaşlara ocaklık temizliği yaptırmaları konusunda bile uyarıda kâin Başbuğ Şahiner, “Lüzumlu baca temizliğinin yapılması muhtemel zehirlenme ve ocaklık yangınlarını önleyecektir. Bu konuda bütün halkımızın duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi. – ÇORUM

Share: